Brak głosowego zamykania bramy

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Odłącz IN1 oraz IN2 z SBW i sprawdź, czy także musisz wcisnąć 2x przycisk do zamykania. Jeśli tak, to trzeba będzie zmienić tryb działania bramy zgodnie z tym, co proponował @lesny8.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Generalnie jak ustawiasz liczbę prób min 2 to serwer po minucie ponowi rozkaz zamykania i brama się zamknie. Tak czy siak open-a nie działa w trybie krok-po-kroku.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Galaxiac pisał, że ma ustawione na bramie automatycznie zamykanie po 30 s, więc Supla nie zdąży ponowić, jeśli sprawdza co 60 s ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Panowie sukces :D
Właśnie zmieniłem logikę w napędzie i działa jak należy. Była ustawiona na AP zmieniłem na S i też się sama zamyka po ustawionym czasie. Wydaje mi się, że jedyna różnica jaka teraz jest to taka, że kiedy brama się zamyka to wcześniej wystarczył 1 klik żeby się cofnęla, a teraz trzeba kliknąć 2x.
Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość 🍻

Jedyny mankament, który w sumie mi nie przeszkadza to to, że w aplikacji ikona furtki cały czas pokazuje się jako otwarta ale tego chyba nie da się zmienić bez dodatkowego czujnika?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Tak też obstawiałem, że miałeś ustawioną logikę na A lub AP ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W aplikacji powinieneś widzieć przynajmniej dwa stany. "Zamknięte" - jeśli brama zamknięta i "otwarte" jeśli brama otwarta.
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

pzygmunt pisze: śr maja 18, 2022 4:19 pm W aplikacji powinieneś widzieć przynajmniej dwa stany. "Zamknięte" - jeśli brama zamknięta i "otwarte" jeśli brama otwarta.
Ikona kanału bramy tak właśnie pokazuje ale kanał furtki który odpowiada za otworzenie bramy na określoną szerokość cały czas jest z ikoną otwartą niezależnie czy brama zamknięta czy otwarta do połowy lub całkowicie.
Załączniki
Screenshot_20220518-191958_SUPLA.jpg
Screenshot_20220518-191958_SUPLA.jpg (160.47 KiB) Przejrzano 245 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odłącz czujnik furtki i zmostkuj IN1 z IN2.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Kolego @Galaxiak wyżej pisałeś, że dodałeś drugi czujnik do kanału bramy jako czujnik pośredniego otwarcia.
Tym samym masz teraz 3 stany bramy, a nie 2:
  • Zamknięta gdy zamknięta,
  • 50% w trakcie ruchu bramy lub gdy uchylona,
  • Otwarta gdy otworzy się do końca.
Fizyczne czujniki położenia bramy są na końcach listwy zębatej, czyli w skrajnych punktach.

Generalnie to gdyby SBW miał 3 wejscia na 3 czujniki to by można było z tych dwóch fizycznych czujników położenia bramy mieć 3 stany bramy i jeden furki, ale są tylko 2 wejścia więc, albo masz 3 stany dla bramy, albo dwa stany dla bramy i jeden do furtki.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Tak też rozumowałem dlatego pisałem, że mi to nie przeszkadza. I tak stan otwarcia pokazuje mi ikona bramy gdy otwieram ją z przycisku furtki.
Panowie temat uważam za wyczerpany, jeszcze raz dzięki za fachowe porady i pomoc, myślę, że jeszcze będę jej potrzebował w niedalekiej przyszłości gdy będę walczył z zainstalowaniem SBW do fizycznej furtki o co już pytałem w wątku z domofonem Kenwei.
Pozdrawiam i wszystkiego najtańszego 😁🍻
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”