Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Działa, bo masz czujnik zmierzchu ?
Niestety ja nie mam i chcę to zrobić godzinowo bądź przez zachód-wschód słońca.
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

@Artur pisze: wt gru 14, 2021 4:27 pm Działa, bo masz czujnik zmierzchu ?
Niestety ja nie mam i chcę to zrobić godzinowo bądź przez zachód-wschód słońca.
Nie mam zmierzchówki, zastosowałem tylko dwa scrypty.
Jeden ze skryptów działa jak zmierzchówka na podstawie współrzędnych geograficznych.
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

A byłbyś łaskaw podesłać screeny z supla.fracz jak to masz wpisane i gdzie. Póki co ciężko mi to ogarnąć :roll:

Może być na PW.
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

@Artur pisze: wt gru 14, 2021 5:15 pm A byłbyś łaskaw podesłać screeny z supla.fracz jak to masz wpisane i gdzie. Póki co ciężko mi to ogarnąć :roll:

Może być na PW.
Musisz zrobić dwie sceny:
Pierwszą scenę robisz o stan kanałów u mnie jeżeli furtka będzie otwarta (kontaktron na furtce) to zrób akcje i tu wykonuje akcje na innej scenie(moja 2 scena)

scena1.PNG
scena1.PNG (123.22 KiB) Przejrzano 997 razy

i teraz druga scena to mój zegar astronomiczny czy zmierzchówka która działa na podstawie moich współrzędnych geograficznych i ta scena dopiero uruchamia oświetlanie na podwórku czyli wybierasz kanał który ma zadziałać po zachodzie słońca.

scena2.PNG
scena2.PNG (28.39 KiB) Przejrzano 997 razy

Reasumując: Jeżeli u mnie otworzę furtkę i nie będzie po zachodzie słońca to nic się nie dzieje ponieważ wykona się scena pierwsza i uruchomi scenę 2 która nic nie zrobi ponieważ nie jest po zmierzchu. Ale gdy nastąpi otwarcie furtki po zachodzie słońca to wykona pierwszą scenę która wywoła drugą scena a ta sprawdzi że na moich współrzędnych geograficznych jest już po zachodzie słońca i uruchomi kanał(przekaźnik) odpowiedzialny za oświetlenie. Czyli przygotowanie tego musisz rozpocząć od drugiej sceny. Mam nadzieję że wytłumaczyłem to jasno.


PS. Posiłkowałem się screenami @and111 które są na forum w innym miejscu.
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

ok, dzięki.
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Sprawa z załączaniem o świetlenia zakończona pozytywnie.

Teraz chciałbym aby otrzymywać powiadomienia w momencie przekroczenia mocy pow. 100W oraz powiadomienie, gdy moc spadnie do 0W.
Poniższy warunek mimo różnych prób nie działa.

{{state(13524).phases[0].powerActive < 100}}

Może ktoś z kolegów robił podobne rzeczy...
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

forall pisze: śr paź 28, 2020 9:06 pm W logach na serwerze supla.fracz.com jet godzina różnicy...czy to jest poprawnie?

Pyytanko czy da się zrobić tak, że jak zostanie gniazdko włączone i ma stan "on" dłużej niż x minut to przychodzi powiadomienie albo czy przy MEW-01 jak pobór mocy będzie większy niż XXX WAT to można wysłać powiadomienie?
rozgryzłeś kwestię poboru mocy przez MEW-01 i powiadomień ?
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Koledzy da sie ustawic za pomocą scen powiadomienie o niskiej temp. ale tak żeby jak ustawie np. 5 stopni jako minimalna to przyszlo 1 powiadomienie a dopiero jak temp. wzrośnie i dopiero po jakimś czasie znow spadnie do 5 to będzie kolejne 1 powiadomienie a nie cały czas powiadomienia do momentu kiedy nie wzrośnie do tych zadanych 5 stopni
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Ja u siebie mam scenę z warunkiem i wyzwalaczem:

Kod: Zaznacz cały

{{state(XXX).phases[0].powerActive > 3000}}
Czyli jeśli na fazie jest zużycie większe niż 3000W to przychodzi mi powiadmienie na telefon. Działa bez żadnych opóźnień (nawet się śmieję że wiem kiedy ktoś gotuje herbatę w domu jak jestem w pracy).

Pamiętajcie, że żeby powiadomienie zadziałało, to warunek musi "przejść" przez stan opisany w wyzwalaczu. W Waszym przykładzie

Kod: Zaznacz cały

{{state(13524).phases[0].powerActive < 100}}
Zużycie musi być najpierw większe od 100W, potem musi spaść - i wtedy scena się odpali. Odpali się też kolejny raz, gdy znowu wzrośnie ponad 100W, bo odpala się przy każdej zmianie stanu.

Nie da się stworzyć powiadomienia, które powie że "gniazdko jest włączone od 5 minut". Aktualny język warunków nie daje takich możliwości.
Lukas210
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 03, 2022 8:36 pm

Witam. Jestem tu nowy .Wymyśliłem sobie aby termometr załączał wentylator w celu schłodzenia pomieszczenia.
Temperatura jeśli przekroczy 28stopni ma załączyć wentylator do osiągnięcia 22stopni.A ja mu zadam czas kiedy ma działać .
powtarzam nie jestem programista proszę o pomoc wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”