Nie działa automatyczne wykonywanie scen w oparciu o zmianę stanu kanałów

bob_
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 5:49 am

Drodzy koledzy,

pytałem już o to w pierwszym dużym wątku o supla-scripts (na dziś zamknięty), po mnie dołączało się nawet kilku kolegów z tym samym problemem, ale odnoszę wrażenie jakby nasze pytania pozostawały ciągle bez odpowiedzi. Dlatego z góry przepraszam ale pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek i przypomnieć o tym. Myślę też, że ewentualne rozwiązanie przyda się nie tylko mnie.

W skrócie zatem:
- prosta scena w supla-scripts: załącz przekaźnik 2 (ustawiony jako włącznik światła) jeśli załączy się przekaźnik 1 (też włącznik światła),
- warunek sceny taki sam jak wyzwalacz - czyli przekaźnik nr 1 musi być załączony,
- własny serwer cloud - docker, dla pewności postawiony równolegle na innym kompie, "na czysto", na świeżym Ubuntu server - jest tylko czysty system i oba pakiety supla w dockerze, nic poza tym!

Scena się nie wykonuje po spełnieniu wyzwolenia i warunku, w logach sceny nie widać zmiany stanu kanałów ani oczywiście informacji o wykonaniu. Ale jak się wejdzie w jej ustawienia to wyzwalanie i warunki ewidentnie są widoczne (zmiana koloru na zielony).
Podobnie w historii kanałów - całkowicie pusto dla jakiegokolwiek kanału, żadnych zmian stanów, żadnej historii.

I to dotyczy obu moich serwerów, tj. i tego używanego na co dzień, i tego "świeżego" testowego.

Dlaczego nie wykonuje mi się tak prosta scena? Ręczne wyzwolenie oczywiście działa. Co sprawdzić?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wygląda to tak, jakby z jakiegoś powodu webhooki nie dochodziły.

Z opisu wynika, że masz lokalną instancję clouda, ale nie wiem czy korzystasz ze skryptów supla.fracz.com, czy skrypty również masz zainstalowane z dockera u siebie?

Dla mnie nie było do końca jasne, czy ten problem ustał czy nie, więc bardzo dobrze że piszesz. Chciałbym to naprawić. Moja czujność jest tym bardziej uśpiona, że ja mam kilka "swoich" scen w oparciu o stan kanałów (licznika elektrycznego i włącznika światła) i obydwie działają bez zarzutu, za każdym razem, od kiedy ta funkcjonalność została wprowadzona.

Podstawowa różnica może wynikać z tego, że ja korzystam z obydwu "nie-moich" instancji, tj. z cloud.supla.org i supla.fracz.com

Więc pierwsze pytanie: z jakich skryptów korzystasz. Jeśli z supla.fracz.com, oprócz odpowiedzi podeślij mi na priv Twój adres mailowy z konta w supli i adres Twojego lokalnego serwera.

EDIT:
Jeszcze jedno pytanie: jak logujesz się w skryptach? Za pomocą przycisku "Zaloguj z ...", czy używasz Personal Access Tokena?

EDIT2:

Poproszę jeszcze o wynik działania poniższych komend na maszynie, na której masz uruchomionego Clouda.

Kod: Zaznacz cały

source supla-docker/.env
docker exec supla-db mysql -u supla --password=$DB_PASSWORD supla -e "SELECT id, url, functions_ids FROM supla_state_webhooks;"
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

U mnie też wyzwalacze nie działają. Mam proste sceny wysyłające powiadomienie. Warunek i wyzwalacz taki sam.

Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{state(71).hi}}
Warunek jest aktualnie spełniony.
Warunek wykonania
{{state(71).hi}}
Warunek jest aktualnie spełniony.

Jak wykonam to ręcznie to powiadomienie przychodzi.

Zapytanie, które podałeś nic nie zwraca. Sprawdziłem jeszcze od strony phpmyadmin, tabela jest pusta. Używam tokena, wszystkie uprawnienia nadane. Mam własne instancje Supla i Scripts.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Z tokenem na pewno webhooki nie zadziałają. Przy własnej instancji skryptów i clouda logowanie MUSI odbywać się za pomocą "Zaloguj z".

Tutaj jest instrukcja jak to zrobić: https://github.com/fracz/supla-scripts/ ... d-instance
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Dzięki, na oauth powiadomienia działają. Jest gdzieś jakaś informacja, że na tokenach nie działają powiadomienia? Bo nie wiem czy gdzieś przeoczyłem.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Pewnie gdzieś jest, ale zginęło na forum. Dodam informację o tym, że webhooki nie działają przy logowaniu tokenem w formularzu. Dzięki za sprawdzenie!
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

fracz pisze: sob sty 29, 2022 2:15 pm Pewnie gdzieś jest, ale zginęło na forum. Dodam informację o tym, że webhooki nie działają przy logowaniu tokenem w formularzu. Dzięki za sprawdzenie!
Tu jest info viewtopic.php?p=117041#p117041
;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Też miałem tak odpisać :lol:
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

klew pisze: sob sty 29, 2022 2:16 pm
fracz pisze: sob sty 29, 2022 2:15 pm Pewnie gdzieś jest, ale zginęło na forum. Dodam informację o tym, że webhooki nie działają przy logowaniu tokenem w formularzu. Dzięki za sprawdzenie!
Tu jest info viewtopic.php?p=117041#p117041
;)
Okiej 😄
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

@bob_ czy możesz potwierdzić, że u Ciebie też o to chodziło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”