Regulacja głośności w SUPLA

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

Witam, Mam następujący pomysł lecz zastanawiam się jak go wykonać i czy będzie on w ogóle działał. Mianowicie wkurza mnie wieczne wstawanie do wzmacniacza aby go włączyć/wyłączyć albo przyciszy/ podgłośnić.

O ile włącz/wyłącz jest bardzo łatwe do wykonania to z regulacją głośności nie mam pojęcia jak to wykonać, znalazłem cyfrowy potencjometr który podłącze w zamian obecnego w wzmacniaczu, sterowny jest przez I2C i zastanawiam się czy można by to jakoś podłączyć na GUI-Generic Builder oczywiście w połączeniu z wemosem d1 mini. I sterować np jak dimmer led.


https://botland.com.pl/potencjometry-ob ... 16822.html

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Wydaje mi się ze dało by radę to podłączyć wykorzystując kanał ściemniacza
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

MadOnion78 pisze: wt wrz 28, 2021 1:00 pm A takie coś?
https://youtu.be/md51XA69JrI

Wolałbym użyć opcji jak w dimmer lub rgb ON OFF po środku a głośność regulować suwakiem.

Lecz zbytnio nie wiem jak działa ten potencjometr cyfrowy i czy jest w ogóle możliwość aby to jakoś poskładać :D
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Kiedyś spotkałem się z potencjometrem sprzężonym z silnikiem można by wówczas użyć kanału rolety
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Miałem ten problem i rozwiązałem go w taki sposób, że głośność reguluję na transporcie (RPi) a końcówki mocy/preampa mam ustawione na sztywno. Skleciłem skrypt w bashu, ktory łączy się po ssh do RPi i sprzęża głośność na RPI z kanałem ściemniacza w supli (miałem akurat jeden moduł zamela SLW-02 z wolnym kanałem który służy jako wirtualny kanał dla głośności).
Skrypt ma za zadanie wykrywać, że jak zmieniam głośność na RPi to dopasowuje poziom na ściemniaczu, jak zmieniam ściemniacz (w zamyśle alexą bo za leniwy jestem aby wchodzić w suple ;) ) to zmienia poziom na RPi.
Jak wzmacniacz/amplituner/transport ogarnia MQTT to też widzę tutaj duże pole do popisu.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

U mnie podobnie jak u kolegi wyżej, na rpi postawione kodi (libreelec) na karcie muzyka we flac, za posrednictwem USB DAC do wzmacniacza, i sterowanie przez komórkę także głośnością z aplikacji Yatse (do zdalnej ubsługi kodi) Wzmacniacz z glośnością analogowo ustawion a na jakis poziom a głośnośc reguluje z apllikacji (oczywiscie utwory itp też przez aplikację) Odtwarzacz CD od tego czasu bardzo rzadko włączany.
Do niedawno na kodi działała wtyczka do tidala, ale coś zepsuli u obecnie korzystam tylko ze zrzuconych do postaci FLAC płyt CD i wtyczek do radia internetowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”