NOWY Interface SUPLA - ReDesign aplikacji

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dzień dobry,
moim zdaniem aplikacja jest bardzo ładna i wybija się nawet ponad dostępne na rynku aplikacje obsługujące elementy "smart home" innych marek. Szczególnie przypadł mi do gustu patent z desaturacją koła RGB w momencie wyłączenia urządzenia.

Z elementów, które moim zdaniem byłyby do przemyślenia, to - poza tym, co napisał p. @lesny8 - możliwość szybkiego dostosowania stanu rolet. Choć małych telefonów na rynku jest coraz mniej, to nie można o nich zapominać. Takie "strzałeczki" mogłyby sprawiać wiele problemów w momencie, gdy posiadacz "maleństwa" (oczywiście na dzisiejsze standardy) chciałby w nie wcelować. Poza tym, nietrudno o taki przycisk "zawadzić" podczas przeciągania paluchem po ekranie. Może dałoby się wprowadzić kłódeczkę umieszczoną w rogu ekranu, po której kliknięciu można by przechodzić do obsługi urządzeń standardowo - poprzez przeciągnięcie danego paska w bok, a nie - poprzez zaoferowany przez Pana zielony przycisk "funkcje"?

Druga kwestią jest obsługa bram. Na przedstawionym projekcie obok paska bramy jest umieszczona ikonka przełącznika. Myślę, że można by przemyśleć inne rozwiązanie (niestety nie mam pomysłu na alternatywę).

Nie rozumiem umieszczenia ikony fotela symbolizującego zakładkę scen.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

... a ja wyjdę na ortograficznego SS-mana ale ..... "inteligętne ...." nie pisze się przez "ę" ;)

Projekt świeży, ciekawy, na pewno warty rozważenia jako punkt startowy, natomiast zgadzam się z przedmówcami, że jeżeli miałbym wybierać czas deweloperów pomiędzy wyglądem apki a nowymi funkcjami (termostat, sceny, etc.) t wybieram na razie funkcjonalności. Z drugiej strony jeżeli ktoś z kolegów obdarzonych większą wiedzą i umiejętnościami podejmie się stworzenia alternatywy to już przyklaskuję (bo to też fakt, że graficznie zaczyna trącić myszką). Kolega @lesny8 wskazał kierunek i codziennie jestem mu wdzięczny - praktycznie nigdy nie korzystam z oficjalnej apki (choć nie jest wolna od malutkich bugów) Pierwsza klasa. Gratulacje @lesny8 :)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

pzygmunt pisze: ndz sty 24, 2021 5:54 pm Również uważam, że wygląda ładnie. Inna kwestią jest UX i wdrożenie takiej zmiany do aplikacji, która ma już dużą ilość użytkowników. Mocno ryzykowne. Musiałaby powstać druga równoległa aplikacja co i tak nie gwarantuje sukcesu... przykładem z podwórka jest nowa (choć już nie taka nowa) aplikacja Fibaro, która w na "papierze" wygląda fajnie.... w praktyce patrząc na opinię użytkowników wyszło bardzo słabo.

Czyli wychodzi na to że apka nigdy nie doczeka się zmiany, i za lat 10, gdzie
zapewne będzie jeszcze więcej użytkowników, dalej będziemy mieć grafikę rodem z commodore.
Z całym szacunkiem i bez urazy, ale bądźmy szczerzy, apka graficznie nie powala🙂.
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

Robert Błaszczak pisze: ndz sty 24, 2021 5:49 pm Wygląda to bardzo ładnie. Nie jestem przekonany, czy sterowanie urządzeniami powinno być wprost z pierwszego ekranu ze względu na przypadkowe "tapnięcia" (było tak zdaje się w pierwszych wersjach aplikacji i powodowało przypadkowe sterowania). Ale kierunek mi się bardzo podoba.
Wydaje mi się że podwójne kliknięcie, jak w Windowsie, załatwiło by sprawę.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Jak dla mnie spoko nowy design
Markonet
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 06, 2021 2:42 pm

Witam,
Moim zdaniem to interfejs graficzny i funkcjonalności powinny iść w parze jeśli chodzi o rozwój aplikacji.
Zaprezentowany design aplikacji wygląda bardzo dobrze... tak nowocześnie...
@Markonet
NetAs
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Też mi się bardzo podoba, można by pomyśleć na wyborem (gdzieś w ustawieniach aplikacji) - wersji ciemnej/jasnej/auto - coś na wzór ->ostatni screen, czasami wracam do domu wieczorem to Supla bije po oczach białym tłem. Kwestia ikonek, widzę że są mniejsze niż obecnie, a czasami widzę jak ludzie dodając swoje ikonki umieszczają piec na ekogroszek który zajmuje sporo miejsca, oczywiście jak się komuś podoba to jego sprawa. Ikonki 3D tez by fajnie wyglądały : przykład1, przykład2 choć musiałby by uwzględniać tło ciemne/jasne.
Awatar użytkownika
Piotr_Krasy
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 12:02 pm

klew pisze: ndz sty 24, 2021 11:16 pm Ta "apka" ma sceny i harmonogramy! :)
Nie wiem, mogę się mylić, ale wydaje mi się że sceny i harmonogramy, termostaty zresztą również są dla zautomatyzowania działanie urządzeń. Po co nimi zaśmiecać interfejs bezpośredniego dostępu do urządzeń?
Pozdrawiam

2x ZamelSRW-01
2x inCanEasyRollerShutter+DS18B20
1x inCanEasyPowerSwitch+DS18B20
3x SonoffTouch
2x SonoffTochDUAL
3x SonoffTh+2xAM2301,1xDS18B20
1x SonoffMini
1x SonoffR3+6xDS18B20
1x PZEM004
3 termostaty
2x PulseCounter na NodeMCUv2-4MB do wody
Awatar użytkownika
Piotr_Krasy
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 12:02 pm

Generalnie pomysł nowego wyglądy aplikacji mobilnej przypadł mi bardzo do gustu.
Najbardziej spodobała mi się możliwość przewijania lokalizacji w poziomie, dając szybszy dostęp do odpowiedniego urządzenia w danej lokalizacji, co dla użytkowników o rozbudowanej strukturze może być bardziej intuicyjne.
Pomysł z dwuklikiem dla odblokowania rolet czy włączników, wydaje mi się że zdałby egzamin.
Jeśli dojdzie do testów z pewnością do nich przystąpię. Z resztą w obecnej wersji jestem również betatesterem, może chociaż tak przyczynię się do rozwoju platformy.
Pozdrawiam i powodzenia życzę

2x ZamelSRW-01
2x inCanEasyRollerShutter+DS18B20
1x inCanEasyPowerSwitch+DS18B20
3x SonoffTouch
2x SonoffTochDUAL
3x SonoffTh+2xAM2301,1xDS18B20
1x SonoffMini
1x SonoffR3+6xDS18B20
1x PZEM004
3 termostaty
2x PulseCounter na NodeMCUv2-4MB do wody
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

ja też, tak jak sporo poprzedników uważam, że przewijanie lokalizacji w pokazany sposób jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Z biegiem czasu doszło mi już sporo urządzeń, czujników itp w supli i jak mam przewertować z góry na sam dół (czyli 8 razy machnąć palcem z samego dołu aż do góry wyświetlacza) to jest to nieco irytujące... Z kolei zwijanie/rozwijanie każdej lokalizacji też mnie wkurza :p

Ogólnie nie chciałbym urazić twórców supli, ale pokazana tu alternatywa wizualnie i po części praktycznie (ze względu na wspomniany pasek lokalizacji) bije na łeb dedykowaną i autoryzowaną aplikację...

Ze swojej strony dodam, że w przypadku takiego paska lokalizacji, powinna być w opcjach możliwość dostosowania wielkości jego czcionki bo na różnych wielkościach wyświetlaczy w telefonach różna ona może wyjść.

Z kolei ta widoczna z góry temperatura, mogłaby być niejako dodatkowym paskiem przewijanym w bok z temperaturami w różnych lokalizacjach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”