Wersja 4.5/4.5.5 i problem z zapisz/wczytaj konfigurację.

alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

To jeszcze raz Ja dzisiaj. Badam dokładniej nową wersję GUI Generic i natrafiłem na jeszcze jedną jak dla mnie uciażliwość. Do tej pory (Do wersji 4.2.15) Po skonfigurowaniu sobie modułu tworzyłem plik konfiguracyjny z zapisanym zestawem ustawień używając opcji zapisz konfigurację. Mając taki plik edytowałem go następnie edytorem hexów (https://hexed.it/) czyszcząc go danych takie jak GUID, nazwa i hasło Wi-Fi, wpisywałem wymyśloną przez siebie nazwę modułu (np Basic), kasowałem adres serwera i email.

Tak spreparowany plik super nadawał się do wgrywania do kolejnych identycznych modułów które po jego zaczytaniu od razu były gotowe do dodania do konta nawet poprzez aplikację w telefonie. Niestety zauważyłem że o ile tak spreparowany plik "czyścił" konfigurację na pierwszej stronie konfiguracyjnej o tyle w obecnej wersji nie nadpisuje pola nazwa wifi i haslo do wifi.

Teraz żeby mieć identyczną funkcjonalność jak w 4.2.15 muszę na np testowo żle skonfigurowanym module najpierw:
1. Wybrać opcję Przywróć ustawienia fabryczne.
2. Zresetować moduł prądem
3. Na nowo się z nim połączyć i podać mu plik konfiguracyjny.

Wcześniej było to krótsze i prostrze.
Czy tak już zostanie czy brak nadpisywania pola z hasłem i nazwą wifi jeśli nie ma ich w pliku konfiguracyjnym jest bugiem czy ficzerem ?
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Po wczytaniu pliku zrobienie restartu urządzenia nie pomaga?
https://gui-generic-builder.supla.io/
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Niestety nie. Robiłem przed chwila z 5 prób. Za każdym razem robiłem reset modułu prądem, potem wczytywałem plik konfiguracyjny bez wypełnionych pół z nazwą sieci wifi oraz hasłem i danymi konta. Bez efektu. Tak jakby ten plik mi sie nie wczytywał. Dopiero jak przywróce ustawienia fabryczne i na nie wczytam swój plik konfiguracyjny pola z nazwą ssid / hasłem itd zostaja puste i tylko uzupełniają się danymi w polach przekazników itd.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Ale to odwrotnie masz zrobić wczytać plik i zrobić restart urządzenia ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

No po wczytaniu pliku tego "bez wpisów" jak zrestartuję to nic się nie zmienia niestety. Na razie odpuszaczam robię na około. Dużo ich do flashowania nie mam.
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Po kilku tygodniach postanowiłem wrócić do tematu i zobaczyć czy coś się zmieniło ale niestety nadal soft sprawia problemy przy wgrywaniu wstępnie przygotowanej konfiguracji z pliku. Kolejne wersje supli pojawiają się ale nadal powielają problem. Przygotowałem sobie plik który konfiguruje wstępnie moduł i wyczyściłem z niego edytorem tekstowym (hexed.it) wpisy o nazwie sieci wifi, hasle, emailu i adresie serwera oraz ilości rolet.

Wygląda na to że nie da się wczytać do modułu pliku z jego konfiguracją jeżeli nie są wypełnione żadne pola na pierwszej stronie konfiguracji. Co jeżeli chcę tylko wstępnie skonfigurować moduł (poustawiać wszystkie parametry i dopiero później wpisywać takie parametry jak nazwa sieci/hasło wifi/email/adres serwera/ ilość rolet ? Dla czego soft nie pozwala na zmianę innych ustawień i jednocześnie nie wpisanie tych danych ?

Czy jest to na liście rzeczy do zrobienia ?
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Mała poprawka. Moduł da się poprawnie skonfigurować skryptem konfiguracyjnym wgrywanym z pliku ale TYLKO w przypadku gdy jego poprzedni stan to "ustawienia fabryczne" Trzeba najpierw przywrócić ustawienia fabryczne a dopiero później taki skrypt. Czy to cel zamierzony ?

Drugie pytanie. Czy tylko ja zauważyłem że od wersji mniej więcej 4.5 (dokładnie nie powiem niektóre przeskakiwałem) moduł lubi dosyć często się zawiesić i dalsza konfiguracja możliwa jest dopiero po jego restarcie. Wcześniej to się raczej nie zdarzało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”