Krańcówka i synchro z przekaźnikiem

srdz
Posts: 142
Joined: Thu Oct 31, 2019 10:41 am

Post

Witam.
Jeden sonoff th10 ma krańcówkę ustawioną jako naczynie pełne lub puste.
Inny sonoff (sv) ma przekaźnik na RX, który przy pomocy dwóch scen na Supla Scripts jest włączany, gdy w TH10 "naczynie jest puste" oraz wyłączany, gdy jest pełne.
Czy istnieje możliwość wykonania zmiany stanu przekaźnika w sonoff SV bez scen, na podstawie odczytu stanu krańcówki z TH10 (czyli krańcówki z innego urządzenia) ? Chodzi mi o coś jak warunkowe przekaźnika, ale z tego co zauważyłem, to dotyczy tylko sensorów.
Zauważyłem opcję "powiązany kanał pomiarowy" w ustawieniach przekaźnika w Supla Cloud, ale nie mam tam nic do wyboru.
Nie mam tam również nic do wyboru w sonoffach th10, w których mam czujnik temperatury SI7021, ale w nich nie ma Gui Generic, tylko jest starsza wersja softu, sprzed epoki Gui Generic. Czy to przyczyna ?
Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Michał.

// edit
Sprawdziłem jeszcze w tym th10, gdzie jest ww krańcówka (w tym urządzeniu jest Gui Generic). W nim jest też przekaźnik i DS jako pomiar temperatury. W opcjach przekaźnika, w miejscu powiązany kanał pomiarowy nie mam nic do wyboru, ani tej krańcówki, ani DSa.
krycha88
Posts: 5208
Joined: Fri Nov 16, 2018 7:25 am

Post

Możliwe, że bardzo łatwo da się dodać warunkowanie przekaźnika po stanie krańcówek. Wtedy też by działały powiadomienia Pushover i inne rzeczy z przekaźnika.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o wiązaniu z kanałem.
https://gui-generic-builder.supla.io/
srdz
Posts: 142
Joined: Thu Oct 31, 2019 10:41 am

Post

krycha88 wrote: Thu Dec 02, 2021 9:10 am Możliwe, że bardzo łatwo da się dodać warunkowanie przekaźnika po stanie krańcówek. Wtedy też by działały powiadomienia Pushover i inne rzeczy z przekaźnika.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o wiązaniu z kanałem.
było by bardzo pięknie :)
jesteś w stanie to zrobić ? :P

co do wiązania z kanałem, to chodzi mi o opcję z załącznika
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
krycha88
Posts: 5208
Joined: Fri Nov 16, 2018 7:25 am

Post

srdz wrote: Thu Dec 02, 2021 10:01 am co do wiązania z kanałem, to chodzi mi o opcję z załącznika
A masz jakiś kanał dla licznika energii? ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
srdz
Posts: 142
Joined: Thu Oct 31, 2019 10:41 am

Post

już się dowiedziałem z innego wątku, przypadkiem :)
szkoda, że ta opcja nie służy do powiązania czego się chce
w tej chwili w aplikacji mam grupę Ogrzewanie, w której najpierw są przekazniki, a potem stany temperatur i wilgotności w pomieszczeniach
byłoby świetnie, gdyby na jednej pozycji mógł być stan przekaznika i temperatury
chyba, że da się tak zrobić, a ja nie wiem jak :)
krycha88
Posts: 5208
Joined: Fri Nov 16, 2018 7:25 am

Post

srdz wrote: Thu Dec 02, 2021 10:22 am już się dowiedziałem z innego wątku, przypadkiem :)
szkoda, że ta opcja nie służy do powiązania czego się chce
w tej chwili w aplikacji mam grupę Ogrzewanie, w której najpierw są przekazniki, a potem stany temperatur i wilgotności w pomieszczeniach
byłoby świetnie, gdyby na jednej pozycji mógł być stan przekaznika i temperatury
chyba, że da się tak zrobić, a ja nie wiem jak :)
warunkowanie po binary.PNG
Daj znać czy działa.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
https://gui-generic-builder.supla.io/
srdz
Posts: 142
Joined: Thu Oct 31, 2019 10:41 am

Post

hej, dzięki za poświęcony czas :)
na szybko pytanie, tak w trakcie testów - czy to dotyczy tylko jednego urządzenia ?
u mnie chodzi o to, żeby sonoff basic z alarmu potrafił zaczytac krańcówkę z innego urządzenia ...
dzięki wielkie z góry stary, doceniam to co robisz
krycha88
Posts: 5208
Joined: Fri Nov 16, 2018 7:25 am

Post

Tak w obrębie jednego urządzenia. Opcja i tak się przyda ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
User avatar
wojtas567
Posts: 2214
Joined: Sun Apr 03, 2016 7:16 pm
Location: Olsztyn

Post

Działa fajnie, ja dodałbym jeszcze czas jak długo ma być załączony przekaźnik :)
Pozdrawiam
Wojtek
LukiSpajder
Posts: 285
Joined: Tue Aug 18, 2020 2:22 pm

Post

Działa ta funkcja dobrze , mogło by się jeszcze pojawić w GG opcja sterownia dwoma przyciskami (krańcówkami) jednym przekaźnikiem . Można by to wykorzystać do skrzynki pocztowe :D

Return to “GUI Generic”