Dodawanie szablonu płytki na podstawie JSONa

Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Gdzie mam zaznaczyć to RGBW ? nie wiedze w gui jak podam płytkę json i ten wpis co podałeś.
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

byniom pisze: ndz lis 28, 2021 3:04 pm Gdzie mam zaznaczyć to RGBW ? nie wiedze w gui jak podam płytkę json i ten wpis co podałeś.
Juz znalazłem :)

Sprawdziłem wszystkie warianty czyli to co podało mi GUI i to co podał mi kolega Krycha88 które są na 8285 oraz wariant na Gosund SL1 który jest na 8266 . Efekt jest taki że wgrywając to do normalnego wemosa i sprawdzając napięcia czy się zmieniają na pinach to w każdym wariancie się zmieniają , niezależnie czy to jest 8285 czy 8266 ( choć dziwne że do wemosa wszedł soft na 8285) . Na początku kiedy wgrywałem nie było w Spuli możliwości sterowania z powodu braku włącznika i suwaków. Tak jak pisał kolega krycha88 trzeba dodatkowo ustawić w urządzeniu w zakładce Inne pozycję RGBW,RGB,Dimmer bo płytka po podaniu parametrów json sama tego nie ustawia dlatego wcześniej nie miałem w supli możliwości włączenia. Zamówię tą taśmę tylko chyba SL2 bo ma już zasilacz i na stronie jest podane że na płytce są podane wyprowadzenia pod programowanie natomiast odnośnie SL1 nie znalazłem żadnego opisu nigdzie jak się wpiąć z programatorem.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Lector pisze: ndz lis 28, 2021 11:12 am Mam pytanie co do generowania firmware do Sonoff Dual R3.

Kod: Zaznacz cały

{"NAME":"Sonoff Dual R3","GPIO":[32,0,0,0,0,0,0,0,0,576,225,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,7296,7328,224,0,0,0,0,160,161,0,0,0,0,0,0],"FLAG":0,"BASE":1}
Daje kod i mam zaznaczyć jeszcze opcje typu przelacznik, przycisk i pomiar energi?
Czy na podstawie samego JSON już powybiera potrzebne opcje.

Pytam bo sypie błędami i nie wiem czy ja coś pominąłem i czego nie zahaczyłem.
Wrzuciłem wsparcie dla ESP32. CSE7761 GG nie wspiera dlatego masz brak funkcji.
https://gui-generic-builder.supla.io/
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

byniom pisze: ndz lis 28, 2021 3:06 pm Sprawdziłem wszystkie warianty czyli to co podało mi GUI i to co podał mi kolega Krycha88 które są na 8285 oraz wariant na Gosund SL1 który jest na 8266 . Efekt jest taki że wgrywając to do normalnego wemosa i sprawdzając napięcia czy się zmieniają na pinach to w każdym wariancie się zmieniają , niezależnie czy to jest 8285 czy 8266 ( choć dziwne że do wemosa wszedł soft na 8285) . Na początku kiedy wgrywałem nie było w Spuli możliwości sterowania z powodu braku włącznika i suwaków. Tak jak pisał kolega krycha88 trzeba dodatkowo ustawić w urządzeniu w zakładce Inne pozycję RGBW,RGB,Dimmer bo płytka po podaniu parametrów json sama tego nie ustawia dlatego wcześniej nie miałem w supli możliwości włączenia. Zamówię tą taśmę tylko chyba SL2 bo ma już zasilacz i na stronie jest podane że na płytce są podane wyprowadzenia pod programowanie natomiast odnośnie SL1 nie znalazłem żadnego opisu nigdzie jak się wpiąć z programatorem.
Ale po wgraniu softu GG powinien dobrze zaznaczyć "GPIO dla RGBW/RGB/DIMMER". Jak już miałeś jakąś konfigurację zapisaną musisz użyć opcji" Resetuj ustawienia urządzenia" lub wczytać ręcznie JSONa.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Nie zaznaczało dlatego wcześniej w Supli nie miałem żadnego sterowania , dopiero jak napisałeś że to musi być zaznaczone i zaznaczyłem ręcznie to wszystko poszło dobrze
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

byniom pisze: ndz lis 28, 2021 3:06 pm
byniom pisze: ndz lis 28, 2021 3:04 pm Gdzie mam zaznaczyć to RGBW ? nie wiedze w gui jak podam płytkę json i ten wpis co podałeś.
Juz znalazłem :)

Sprawdziłem wszystkie warianty czyli to co podało mi GUI i to co podał mi kolega Krycha88 które są na 8285 oraz wariant na Gosund SL1 który jest na 8266 . Efekt jest taki że wgrywając to do normalnego wemosa i sprawdzając napięcia czy się zmieniają na pinach to w każdym wariancie się zmieniają , niezależnie czy to jest 8285 czy 8266 ( choć dziwne że do wemosa wszedł soft na 8285) . Na początku kiedy wgrywałem nie było w Spuli możliwości sterowania z powodu braku włącznika i suwaków. Tak jak pisał kolega krycha88 trzeba dodatkowo ustawić w urządzeniu w zakładce Inne pozycję RGBW,RGB,Dimmer bo płytka po podaniu parametrów json sama tego nie ustawia dlatego wcześniej nie miałem w supli możliwości włączenia. Zamówię tą taśmę tylko chyba SL2 bo ma już zasilacz i na stronie jest podane że na płytce są podane wyprowadzenia pod programowanie natomiast odnośnie SL1 nie znalazłem żadnego opisu nigdzie jak się wpiąć z programatorem.
Już builder sobie z tym poradzi ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Jak mogę samemu templatke JSONA przygotować znająć konfiguracje GPRIO dla przycisków oraz przekaźników ? Jest gdzieś jakiś opis jak zrozumieć składnie JSONów które są dostepne na stronie z templatkami abo jak samemu wygenerować w oparciu o posiadaną wiedzę konfiguracji.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

A istnieje jakaś strona/program gdzie podstawiam sobie wartości pod GPIO i generuje mi templatke ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klimasstudio pisze: pn lis 29, 2021 6:00 am A istnieje jakaś strona/program gdzie podstawiam sobie wartości pod GPIO i generuje mi templatke ?
Nie słyszałem o takiej stronie. Możesz użyć pierwszego lepszego edytora JSONa aby podmienić funkcje.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”