Wyzwalacz Akcji / Action Trigger w GUI-Generic

RomanG
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 21, 2020 7:35 am

RomanG pisze: czw lis 11, 2021 8:38 pm
Cały sprzęt mam na "stole", to jak czas pozwoli zainstaluję "rolety" i postaram podzielić się wnioskami.
.
"Zafleszowałem" wemosa (z dwoma ekspanderami) roletami. Na ile potestowałem, na tyle mogę powiedzieć, że wszystko działa. Miałem dosyć dziwny przypadek; wyłączyłem w cloudzie urządzenie i sterowałem bez połączenia z nim (cloudem). Kilka kanałów nie wyłączyło się po ustawionym czasie ("całkowity czas otw/zam). Przypuszczam, że w czasie prób kanały "zarządały" ponownej kalibracji i dlatego tak się stało, ale to tylko moje przypuszczenia, bo wcześniej były skalibrowane.
AT, sceny, skrypty i inne udogodnienia działają tylko z połączeniem do sieci i tu pomyślałem, że można by wykorzystać wolne piny wemosa do sprzętowego sterowania centralnego roletami (button). Teraz przyciski pojawiają się tylko na ekspanderach (jeżeli te ekspandery są zadeklarowane). Czy jest to możliwe do zrealizowania przy generowaniu softu do rolet?
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Ktoś się orientuję za co w modułach zamelach odpowiada parametr "czułość" i czy ten funkcjonalności nie da się uwzględnić w GG?
Na zamelach mam czasy multi i hold takie same jak na w granym przed chwilą test GG.

I całkiem inaczej się to klika. W zamelach jak szybko bym nie klikał zawsze osiągam cel a w GG jeśli zbyt szybko kliknę (x2) to wykonuje akcje z x1.

Zamel zachowywał się tak samo do póki parametru czułość nie przestawiłem na high.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bulek68 pisze: sob lis 13, 2021 3:18 pm Ktoś się orientuję za co w modułach zamelach odpowiada parametr "czułość" i czy ten funkcjonalności nie da się uwzględnić w GG?
Na zamelach mam czasy multi i hold takie same jak na w granym przed chwilą test GG.

I całkiem inaczej się to klika. W zamelach jak szybko bym nie klikał zawsze osiągam cel a w GG jeśli zbyt szybko kliknę (x2) to wykonuje akcje z x1.

Zamel zachowywał się tak samo do póki parametru czułość nie przestawiłem na high.
Parametr "czułość" jest dostępny w niektórych urządzeniach Zamela. Ogólnie działa to podobnie jak "debounce time" w obsłudze przycisków w bibliotece SuplaDevice. Nie wiem czy ten parametr jest gdzieś udostępniany przez GUI Generic.
Ten parametr określa mniej więcej jak długo musi być wciśnięty przycisk, aby urządzenie uznało, że został on wciśnięty
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

klew pisze: sob lis 13, 2021 7:01 pm Ten parametr określa mniej więcej jak długo musi być wciśnięty przycisk, aby urządzenie uznało, że został on wciśnięty
Po mojemu to określenie tej wartości jest kluczowe w prawidłowym działaniu funkcjonalności AT.

Poniżej film, o czym mówię....

1x zmiana stanu ostatni przekaźnik licząc od lewej
2x zmiana stanu, grupa, wszytkie 8

https://drive.google.com/file/d/1ts7F1r ... p=drivesdk
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2021 6:24 pm przez bulek68, łącznie zmieniany 1 raz.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

klew pisze: sob lis 13, 2021 7:01 pm Nie wiem czy ten parametr jest gdzieś udostępniany przez GUI Generic.
Masz to na myśli:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... I.cpp#L140
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Patryk pisze: sob lis 13, 2021 7:35 pm
klew pisze: sob lis 13, 2021 7:01 pm Nie wiem czy ten parametr jest gdzieś udostępniany przez GUI Generic.
Masz to na myśli:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... I.cpp#L140
Tak ,to jest ta wartość, 100ms jest optymalne.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

lukfud pisze: sob lis 13, 2021 7:48 pm
Tak ,to jest ta wartość, 100ms jest optymalne.
A ktoś wie jakiej wartości odpowiada opcja HIGH w ustawieniu czułości na modułach zamela?
themechanos
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:52 am

lukfud pisze: sob lis 13, 2021 7:48 pm
Patryk pisze: sob lis 13, 2021 7:35 pm
klew pisze: sob lis 13, 2021 7:01 pm Nie wiem czy ten parametr jest gdzieś udostępniany przez GUI Generic.
Masz to na myśli:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... I.cpp#L140
Tak ,to jest ta wartość, 100ms jest optymalne.
Ja uważam że 100ms to trochę za dużo, wiele razy moduł nie złapał mojego naciśnięcia. Skompilowałem sobie swoja wersję z 50ms i problemy ustały. Możliwość konfiguracji tego parametru byłaby bardzo przydatna :D
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

themechanos pisze: pn lis 15, 2021 11:57 am Ja uważam że 100ms to trochę za dużo, wiele razy moduł nie złapał mojego naciśnięcia. Skompilowałem sobie swoja wersję z 50ms i problemy ustały. Możliwość konfiguracji tego parametru byłaby bardzo przydatna :D
Wszystko zależy do czego i na czym tego używasz.
Na włączniku dzwonkowym (produkcyjnie) czy testowo na tact switchu od roku sprawdza mi się 100ms, nie zależy mi na szybkości podawania impulsów.
Jesteś od długiego czasu pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
themechanos
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:52 am

lukfud pisze: pn lis 15, 2021 12:08 pm
themechanos pisze: pn lis 15, 2021 11:57 am Ja uważam że 100ms to trochę za dużo, wiele razy moduł nie złapał mojego naciśnięcia. Skompilowałem sobie swoja wersję z 50ms i problemy ustały. Możliwość konfiguracji tego parametru byłaby bardzo przydatna :D
Wszystko zależy do czego i na czym tego używasz.
Na włączniku dzwonkowym (produkcyjnie) czy testowo na tact switchu od roku sprawdza mi się 100ms, nie zależy mi na szybkości podawania impulsów.
Jesteś od długiego czasu pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę ;)
U mnie na zwykłym włączniku dzwonkowym (Simon CP20111) były problemy. Możliwe że wpływa na to hardware samego modułu. Jednakże gdyby regulacja została dodana w GG to byłbym bardzo szczęśliwy, zmiana tego parametru ewidentnie w moim przypadku pomogła :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”