Sygnalizacja led

rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

Witam czym można w GUI zmienić stan diody led informującej o załączeniu przekaźnika w ten sposoby aby tą samą diodę dodać do wielu przekaźników bo na chwilę obecną do każdego musi być inna.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

a jak by miało to działać?

jeden przekaźnik ON drugi przekaźnika na OFF to dioda by miała się zapalić czy zgasić? :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Ale co w AFE jest takiego oprócz tego co wymieniłeś oraz MQTT? Pomijając płatna licencje i zamknięty kod ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

krycha88 pisze: sob paź 16, 2021 7:24 pm Ale co w AFE jest takiego oprócz tego co wymieniłeś oraz MQTT? Pomijając płatna licencje i zamknięty kod ;)
kod jest otwarty ale niestety nie rade sobie z tym,
nie ma takich ograniczeń w wyborze gpio i lepiej działają dsy (bardziej stabilne nie wiem od czego to zależy) niestety nie ma apki a mqtt nie ogarniam nie mam na to czasu
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

ja bym chciał mieć możliwość sterowania temperatura w domu przez apke tylko tyle.
nie chce rozbudowywać tego bo nie ma potrzeby. w każdym pomieszczeniu mam dsy (7 szt) do tego potrzebuje 7 przekaźników na siłowniki i dwa przekaźniki na pompy. niestety hardware ogarniam (mechanik-elektryk) ale kodu niestety nie, tak już dawno bym sobie sam poradził
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Kiedy interesowałem się AFE kod nie był publiczny przez to zainteresowałem się Supla ;)

Na oficjalny termostat musisz jeszcze trochę poczekać. Jesteś pierwszą osobą od dłuższego czasu która zgłasza jakis problem z DSami.
https://gui-generic-builder.supla.io/
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

krycha88 pisze: sob paź 16, 2021 7:42 pm Kiedy interesowałem się AFE kod nie był publiczny przez to zainteresowałem się Supla ;)

Na oficjalny termostat musisz jeszcze trochę poczekać. Jesteś pierwszą osobą od dłuższego czasu która zgłasza jakis problem z DSami.
jak jest kilka dsów i duuużo kabla to w moim przypadku najmniejszy w domu rezystor 1k założony i ostatni czujnik co chwile przestaje pokazywać tam tego nie było. W poprzednią zime kombinowałem z afe i domoticzem ale mam internet w play i zewnętrzny dostęp był do bani. skrypty fracza były ok do puki nie wyczerpałem GB na karcie :evil: dla tego teraz chce zrobić wszystko offline ale żeby było prosto bo żyć wiecznie też nie będę :lol:
dokładnie potrzebuję cos takiego jak w załączniku tylko dwa razy. napisałem do elmaya może mi pomoże.

ps. własnie sprawdziłem jesteśmy na supli prawie tak samo długo od 2018 roku :D
Załączniki
thermostat.jpg
thermostat.jpg (184.5 KiB) Przejrzano 887 razy
Ostatnio zmieniony sob paź 16, 2021 8:34 pm przez rochowiak86, łącznie zmieniany 2 razy.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Rezystor 1k może być już za mały, spróbuj 2k2.
https://gui-generic-builder.supla.io/
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

krycha88 pisze: sob paź 16, 2021 8:22 pm Rezystor 1k może być już za mały, spróbuj 2k2.
o panie czego ja już nie próbowałem :lol:
4,7 3,3 2,2 1 nawet 10 :D
za dużo i za grube kable bo to miały być kiedyś normalne regulatory pokojowe a potem pojawiła się :lol: :lol: :lol: :lol: supla
ale jak to rozbije na dwa moduły to będzie ok


ogólnie jestem mechanikiem i nie toleruje pół środków, nikt by nie chciał mieć np. kół 16 cali i jedno np.12 (no bo to też będzie się kręcić :lol: )i tu jest podobnie cały czas działam na pół środkach a o o oficjalnym termostacie to już słyszałem parę zim temu :D nie mam do nikogo pretensji bo jestem tu bardziej pasożytniczo można powiedzieć, niestety w programowaniu nie pomogę. jak mam czas sprawdzam nowinki ale z mojego punktu widzenia to odbieganie w mqtt i itd. to nie specjalnie rozwijało suplę bo tego to już jest trochę w sieci. myślałem że supla będzie jak ewelink (od tego zacząłem) tylko lepsza bo nasza a to gdzieś się w pierdołach pogubiło i cholera wie kiedy z stamtąd wyjdzie. wiadomo że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i każdy liczy na jakaś tam opcje dla siebie ale jeśli to miał być system dla prostego kowalskiego to ten kowalski musi mieć dużą cierpliwość. niestety w dzisiejszych czasach to tak nie działa bo jak ja powiem komuś że naprawie komuś samochód już nie długo, tak jak tutaj to on pójdzie gdzie indziej i w supli myślę ze dzieje się podobnie.

ps. elmaya własnie odpisał że spróbuje mi pomóc więc jest jeszcze nadzieja :D :D :D :D :D
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Nad kierunkiem rozwoju nie będę się wypowiadał ;)

Ale jeżeli AFE działał to po co kombinować? W supli zyskasz tylko wyświetlenie temperatury i karkołomne ustawianie temperatury za pomoc kanału przekaźnika :lol: jest to proste do zrobienia ale postanowiłem nie wspierać takich scenariuszy i czekam na normalny kanał termostatu.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”