Login i hasło do urządzeń SUPLA

tores
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 27, 2021 8:29 am

Dziś jestem offline trochę ale jutro i przez weekend będę się trochę bawić bo kilka nowych zabawek dziś przyjechało do paczkomatu ;)
Więc sprawdzę i napiszę czy wszystko ok.
tores
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 27, 2021 8:29 am

I wszystko gra.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

à propos hasła :roll:
Czy zastanawialiście się nad funkcją alternatywnego SSID i hasła. Mam na myśli łatwą zmianę np. w przypadku kompromitacji hasła sieci. Obecnie taki zabieg wyklucza część urządzeń na czas "wymiany".
Takie zastosowanie niewątpliwie ułatwiłoby przesiadkę na nową sieć WiFi (nie lubię porównywać Supli do innych rozwiązań ale Tasmota ma coś takiego).
Druga opcja to taka, którą zaobserwowałem w ddwrt, mechanizm, który po zmianie istotnych danych najpierw "bada" czy są ok. Np. zmieniając ssid i hasło sieci wifi oczekuje czy do routera udało się w określonym czasie podłączyć, jeżeli nie wraca do poprzednich.
Zakładając, że mam urządzenie w sieci testowej (trywialny ssid i hasło), nowy/docelowy użytkownik zmienia hasło. Jeżeli moduł nie połączył się z siecią wraca do poprzednich ustawień. Jeżeli moduł jest schowany i nie mamy możliwości wprowadzenia w tryb konfiguracji zaoszczędziło by nerwów i pracy.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”