Obsługa rolet - klawisz stop

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

krycha88 pisze: pt wrz 24, 2021 1:29 pm przycisk stop.PNG

wrzuciłem obsługę dodatkowego klawisza STOP dla rolet :) Ale coś czuję, że nie zrobisz teraz takiego podświetlenia jak na filmach.
Mając jeszcze włącznik na warsztacie sprawdziłem nowe GG.
Button stop się nie podświetla przy włączonym podświetleniu.
Ustawiając mu jako przekaźnik jakieś GPIO, podświetlenie włącza się, ale LED dotyku nie zapala się. Za to w aplikacji pojawia się dodatkowy kanał.

Na 4 przycisku zrobiłem podświetlenie, które działa tylko z aplikacji, a co za tym idzie można ustawić harmonogram.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

Lector pisze: ndz wrz 26, 2021 11:02 am
krycha88 pisze: pt wrz 24, 2021 1:29 pm przycisk stop.PNG

wrzuciłem obsługę dodatkowego klawisza STOP dla rolet :) Ale coś czuję, że nie zrobisz teraz takiego podświetlenia jak na filmach.
Mając jeszcze włącznik na warsztacie sprawdziłem nowe GG.
Button stop się nie podświetla przy włączonym podświetleniu.
Ustawiając mu jako przekaźnik jakieś GPIO, podświetlenie włącza się, ale LED dotyku nie zapala się. Za to w aplikacji pojawia się dodatkowy kanał.

Na 4 przycisku zrobiłem podświetlenie, które działa tylko z aplikacji, a co za tym idzie można ustawić harmonogram.
Consider setting the backlight as a dimmer.
at least you could try to see how it looks.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Thanks for the extra idea. The dimmer option works cool, because in addition to turning on / off it goes to set the brightness of the backlight.

Unfortunately, not everything is going to be arranged so that it all works 100%.
By clicking the open button, the backlight is turned on / off.
I can't set the key to enter configuration mode, I select and save, but after refreshing the page, there is a pin from LED status.

And the working status LED is brighter because it is not controlled by a dimmer.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Lector pisze: ndz wrz 26, 2021 11:02 am Mając jeszcze włącznik na warsztacie sprawdziłem nowe GG.
Button stop się nie podświetla przy włączonym podświetleniu.
Ustawiając mu jako przekaźnik jakieś GPIO, podświetlenie włącza się, ale LED dotyku nie zapala się. Za to w aplikacji pojawia się dodatkowy kanał.

Na 4 przycisku zrobiłem podświetlenie, które działa tylko z aplikacji, a co za tym idzie można ustawić harmonogram.
Jak możesz napisz mi jakie GPIO odpowiada czemu w tym urządzeniu wtedy mi to łatwiej wyobrazić :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przesyłam pinologie:
Gpio12 - button 1 - góra
Gpio5 - button 3 - dół
Gpio3 - button 2 - stop (przytrzymanie config)
Gpio13 - relay 1 - góra
Gpio15 - relay 2 - dół
Gpio1 - LED niebieski - podświetlenie
Gpio16 - LED czerwony - aktywny góra
Gpio2 - LED czerwony - aktywny dół
Gpio14 - LED czerwony - aktywny stop (dotyk plus krótkie podświetlenie)
Gpio0 - LED zielony - status

Gpio1 podświetlenie nie świeci jeśli pod button nie przypisze relay. Tak mi się działo że stopem.

Napisze że firmware kolegi lukfud działa poprawnie, w dodatku daje więc możliwości niż SRW-01 (myślałem że będą bardziej rozbudowane możliwości).
Klik na button otwierania/zamykania załącza roletę w danym kierunku, zatrzymanie dowolnym klawiszem. Przytrzymanie buttona zamykania/otwierania - roleta jedzie tak długo jak trzymamy. Podwójny klik na button otwierania/zamykania ustawia pozycję komfort (dwie pozycje procentowe położenia rolety do ustawienia na stronie konfiguracji).
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”