Wsparcie dla modułu Ethernet ENC28J60

xmichal88x
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 11, 2020 10:10 pm

Witam, czy jest możliwość dodania obsługi modułu Ethernet ENC28J60? Zastosowanie- wszędzie tam gdzie nie mamy zasięgu Wi-fi a mamy skrętkę i nie chcemy dokładać dodatkowego AP. Osobiście wykorzystałbym to do sterowania bramą, która jest zbyt daleko od najbliższego AP. Jeśli pomysł głupi- proszę o usunięcie tematu. Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zerknij na przykłady w Arduino IDE. W starym sofcie były. Nie wiem jak z nowym.
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli dobrze pamiętam to ten układ jest wspierany w Supla Device, w połączeniu z Arduino mega.
Natomiast GUI generic nie współpracuje z Arduino mega, tylko z układami ESP.

Jeśli dobrze pamiętam to ten układ od Ethernetu był dość kłopotliwy nawet na Mega. Lepiej było to łączyć z Ethernet shield na w5100 lub nowszym.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Wydaje mi się, że to nie będzie takie proste do zrobienia.

Jak skorzysta się z biblioteki UIPEthernet to nie będzie działać serwer web ESP8266WebServer i wtedy należy skorzystać z jakiś dodatkowych bibliotek np. EthernetWebServer.

Dodatkowo weźcie pod uwagę, że działa to na interfejsie SPI gdzie tracimy 4 GPIO aby obsłużyć ten Ethernet ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Jak masz skrętkę do bramy to sygnały puść po ten skrętce a ESP w domu gdzie jest zasięg. Ja tak mam, kilkanaście metrów i wszystko śmiga.
Jeżeli masz DIY to pamiętaj o przekaźniku z 24v, żebys swojego modułu nie usmażył na wejściu kontraktonu.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
xmichal88x
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 11, 2020 10:10 pm

Gang pisze: śr sie 11, 2021 7:42 pm Jak masz skrętkę do bramy to sygnały puść po ten skrętce a ESP w domu gdzie jest zasięg. Ja tak mam, kilkanaście metrów i wszystko śmiga.
Jeżeli masz DIY to pamiętaj o przekaźniku z 24v, żebys swojego modułu nie usmażył na wejściu kontraktonu.
Dokładnie w ten sposób mam to zrealizowane 😁. Myślałem że dodanie obsługi modułu Ethernet będzie prostrze. Nie chodziło mi o rozwiązanie problemu sterowania mojej bramy a o dodanie takiej funkcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”