Wsparcie dla MPX 5XXX

krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jaku2k pisze: pn maja 24, 2021 5:01 pm PS. Zapomniałem zadać pytania do pierwszego posta. Czy w aplikacji wartość też jest przedstawiana "ile m zostało do zapełnienia" czy to tylko logika ustawianych warunków w GUI?
Nie ma do tego parametru. W aktualnej wersji liczy odwrotnie czyli dla zbiornika pustego pokazuje ustawiona głębokość. Zmienię to w sposób taki, że będę wyświetlał ilość cieczy w zbiorniku.
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dobrze, dziękuję. Pytam się tylko z ciekawości, bo ostatecznie pewnie będziemy korzystać głównie ze wskazania procentowego.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

Widzę , że projekt się pięknie rozwinął. A ja zakopałem już zbiornik i wieko oraz zasadziłem trawę. No nic będę musiał odkopać :o wyłaz żeby dołożyć czujnik ilości deszczówki. Mam plan taki, że Wemosa zamontuje w kotłowni, a MPX przy pokrywie zbiornika. Odległość pomiędzy Wemosem, a czujnikiem MPX to 18m i tu pytanie czy taka duża odległość przewodu ułożonego w peszlu w ziemi będzie w jakiś sposób zakłócać prace czujnika MPX ?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jaku2k pisze: wt maja 25, 2021 5:59 am Dobrze, dziękuję. Pytam się tylko z ciekawości, bo ostatecznie pewnie będziemy korzystać głównie ze wskazania procentowego.
Wrzuciłem obsługę poziomu cieczy na dwóch kanałach. Pierwszy wyświetla ją w jednostce miary a drugi procentowo. Kanał który Was nie interesuje możecie wyłączyć w cloud.
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

krycha88 pisze: wt maja 25, 2021 6:05 pm Wrzuciłem obsługę poziomu cieczy na dwóch kanałach. Pierwszy wyświetla ją w jednostce miary a drugi procentowo. Kanał który Was nie interesuje możecie wyłączyć w cloud.
Dziękuję. Jak nie będzie padać, to jutro wgram na ESP i zobaczymy.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

krycha88 pisze: wt maja 25, 2021 6:05 pm Wrzuciłem obsługę poziomu cieczy na dwóch kanałach. Pierwszy wyświetla ją w jednostce miary a drugi procentowo. Kanał który Was nie interesuje możecie wyłączyć w cloud.
Dzień dobry,
udało mi się skalibrować sensor dla pełnego i pustego zbiornika.

W pierwszym poście piszesz, że wartości pokazują się w okienku, aby nie trzeba było za każdym razem robić kalibracji. Czy oznacza to, że mogą się one same usunąć? Pytam, bo nie wiem, czy mam je sobie notować.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

patryk051185 pisze: wt maja 25, 2021 11:54 am Mam plan taki, że Wemosa zamontuje w kotłowni, a MPX przy pokrywie zbiornika. Odległość pomiędzy Wemosem, a czujnikiem MPX to 18m i tu pytanie czy taka duża odległość przewodu ułożonego w peszlu w ziemi będzie w jakiś sposób zakłócać prace czujnika MPX ?
Z tego co wiem, MPX podaje sygnał analogowy, więc (chyba) problem może być (na pewno kabel musiałby być ekranowany) - na ten temat musieliby wypowiedzieć się forumowi specjaliści ;)

Skoro i tak coś ciągniesz, to może MPX-a też zamontuj w kotłowni, a do zbiornika pociągnij same rurki?
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jaku2k pisze: pt maja 28, 2021 9:05 am Dzień dobry,
udało mi się skalibrować sensor dla pełnego i pustego zbiornika.

W pierwszym poście piszesz, że wartości pokazują się w okienku, aby nie trzeba było za każdym razem robić kalibracji. Czy oznacza to, że mogą się one same usunąć? Pytam, bo nie wiem, czy mam je sobie notować.
Bardziej mi chodziło o to, że jak wymienisz ESP to wpiszesz je ponownie bez konieczności ponownej kalibracji. Jak się sprawdzają pomiary?
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

krycha88 pisze: pt maja 28, 2021 9:27 am
jaku2k pisze: pt maja 28, 2021 9:05 am Dzień dobry,
udało mi się skalibrować sensor dla pełnego i pustego zbiornika.

W pierwszym poście piszesz, że wartości pokazują się w okienku, aby nie trzeba było za każdym razem robić kalibracji. Czy oznacza to, że mogą się one same usunąć? Pytam, bo nie wiem, czy mam je sobie notować.
Bardziej mi chodziło o to, że jak wymienisz ESP to wpiszesz je ponownie bez konieczności ponownej kalibracji.
OK, rozumiem. A przy zapisywaniu konfiguracji GUI Generica te wartości też są zapamiętywane?
krycha88 pisze: pt maja 28, 2021 9:27 am Jak się sprawdzają pomiary?
Jeszcze nie wiem - dzisiaj z rana było wybierane szambo (wtedy zrobiłem kalibrację poziomu zerowego). Wszystkie spostrzeżenia wyślę za około tydzień, jak już trochę się nazbiera zawartości zbiornika :P
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
maciej38
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 8:07 pm

Cześć
A czy ustawienia kalibracyjne nie giną po restarcie ?

Bo u mnie, kiedy ustawie je poprzez wpisanie odpowiednich wartości w polach i nacisnę zapisz to po restarcie ostawiają się na ponownie 0 ( na 2 różnych NodeMCu ) :shock:

Chyba, że coś robię nie tak ...
--
Każda dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii.
Arthur C. Clarke
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”