Niedokładne statusy bramy w aplikacji DOM

Tomek3991
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 03, 2021 3:04 pm

Cześć,
Połączyłem sobie wszystko przez Home Assistant z HomeKit od Apple i działa prawie idealnie. No właśnie, prawie. Wszystko mam w domyślnej konfiguracji, nic nie zmieniałem. I w aplikacji DOM na iPhone jak otwieram bramę to status z 'zamknięta' na 'otwarta" przeskakuje od razu po otwarciu bramy. A jak zamykam to normalnie pokazuje 'zamykanie" i dopiero po pełnym zamknięciu jest 'zamknięta'. Niby nic wielkiego, tylko bardzo łatwo się zaplątać i za dużo razy naklikać, a później się nie wie czy jest otwarta, czy zamknięta w połowie, czy po kolejnym wciśnięciu zamknie się czy otworzy.
W aplikacji SUPLA działa to poprawie. (może nie idealnie, bo po kliknięciu openclose pokazuje się ikonka w połowie otwartej bramy w przypadku otwierania i zamykania, ale to i tak dużo lepsze niż status 'otwarta' od razu.) Bardzo prosiłbym o pomoc. Bo siedzę nad tym od rana i nic nie potrafię wykombinować.
Z góry dzięki za wszystkie porady
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Musisz mieć dwa wyłączniki krańcowe żeby pokazywało otwarcie pośrednie.
Tomek3991
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 03, 2021 3:04 pm

Mmof pisze: pt gru 03, 2021 5:58 pm Musisz mieć dwa wyłączniki krańcowe żeby pokazywało otwarcie pośrednie.
Mam dwa, w aplikacji supli pokazuje dobrze.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Tomek3991 pisze: pt gru 03, 2021 7:38 pm
Mmof pisze: pt gru 03, 2021 5:58 pm Musisz mieć dwa wyłączniki krańcowe żeby pokazywało otwarcie pośrednie.
Mam dwa, w aplikacji supli pokazuje dobrze.
Przepraszam nie doczytałem że masz dwa, a ten problem prawdopodobnie leży po stronie aplikacji a nie supli więc trzeba będzie się do nich zwrócić dokładnie nie wiem bo ja osobiście nie korzystam z IPhone-a. A nie ma oddzielnych przycisków Otwórz i Zamknij jak ma to miejsce w cloudzie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Żadna z integracji nie rozumie stanu pośredniego. Na zewnątrz jest wystawiana informacja z głównego czujnika. Czujnik pośeredni nie jest widoczny. Wynika to z tego, że to dość specyficzne rozwiązanie w samej Supli i inne systemy tego nie rozumieją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”