Diagnostyka ROW-02

Sterownik dwukanałowy
Arecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 27, 2019 9:11 am

Cześć,
ROW-02 po chwili pracy traci łączność z routerem. I tak po każdym restarcie ROW. W jaki sposób powinny wyglądać kroki diagnostyki aby zdiagnozować problem?

Z góry dziękuje za wskazówki.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sprawdź jaki zasięg wifi ma urządzenie.
Następnie sprawdź ile masz urządzeń wifi na routerze - problemem może być limit klientów wifi (często wynosi koło 30) lub brak adresów w puli dhcp
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeszcze sprawdź wersję oprogramowania.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aby wstępnie wykluczyć/potwierdzić problemy z siecią (te są najczęstsze) to udostępnij sieć z telefonu i ustaw ją na ROW. Jeśli problem zniknie, to pewnie przyczyną jest coś w domowej sieci.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Arecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 27, 2019 9:11 am

klew pisze: czw paź 21, 2021 5:29 am Sprawdź jaki zasięg wifi ma urządzenie.
Następnie sprawdź ile masz urządzeń wifi na routerze - problemem może być limit klientów wifi (często wynosi koło 30) lub brak adresów w puli dhcp
Zasięg w załączniku (88%).
Urządzeń w standardzie 2,4GHz mam ok 10 szt. na 5 GHz około 5 szt. i na LAN 3 szt. Pula adresów w DHCP jest od 2-240. Używany router to ASUS 4G-AC55U (https://www.x-kom.pl/p/274715-router-as ... an-gb.html).
Rozmawiałem z suportem ASUSA i zaprzeczyli temu, że router ma ograniczenie ilości klientów WIFI. Jedyne to pamięć ram i procesor routera.
Załączniki
zasieg_row02.png
zasieg_row02.png (54.78 KiB) Przejrzano 853 razy
Arecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 27, 2019 9:11 am

pzygmunt pisze: czw paź 21, 2021 7:44 am Jeszcze sprawdź wersję oprogramowania.
Wersja oprogramowania ROW-02: 2.7.24
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyślij mi adres email konta. Udostępnię Ci wersję 2.8.40 i sprawdzisz czy zachowuje się tak samo.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na załączonym zdjęciu masz "uptime" urządzenia niecałe 30 s. Był reset zasilania?

Problemy sieci najłatwiej wykluczyć poprzez udostępnienie sieci z telefonu i sprawdzenie, czy wtedy działa ok, czy nie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Arecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 27, 2019 9:11 am

klew pisze: czw paź 21, 2021 3:20 pm Na załączonym zdjęciu masz "uptime" urządzenia niecałe 30 s. Był reset zasilania?

Problemy sieci najłatwiej wykluczyć poprzez udostępnienie sieci z telefonu i sprawdzenie, czy wtedy działa ok, czy nie.
Aby sprawdzić moc sygnału w ROW zrestartowałem go i wtedy połączył się na chwile z siecią. Wtedy zrobiłem screenshota. I po chwili row się rozłączył od sieci. Nie jest w stanie się dalej z nią połączyć.

Odnośnie udostępniania połączenia przez telefon to nie jest takie łatwe bo ROW jest w suficie ukryty nad regipsami. Poza tym samo stwierdzenie ze przez telefon działa nie rozwiazuje mi problemu :) Ta konfiguracja działała kilka lat i nagle przestała …. tylko dla jednego urządzenia ROW
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Arecki pisze: czw paź 21, 2021 4:47 pm Aby sprawdzić moc sygnału w ROW zrestartowałem go i wtedy połączył się na chwile z siecią. Wtedy zrobiłem screenshota. I po chwili row się rozłączył od sieci. Nie jest w stanie się dalej z nią połączyć.

Odnośnie udostępniania połączenia przez telefon to nie jest takie łatwe bo ROW jest w suficie ukryty nad regipsami. Poza tym samo stwierdzenie ze przez telefon działa nie rozwiazuje mi problemu :) Ta konfiguracja działała kilka lat i nagle przestała …. tylko dla jednego urządzenia ROW
Ok, a masz do niego wyprowadzone przyciski? O ile nie jest to wyłączone w ustawieniach, to powinno dać się go wprowadzić w tryb konfiguracyjny poprzez wciśnięcie 10x przycisku.
Kolejna rzecz, o ile przyciski masz podłączone, czy działa sterowanie lokalnymi przyciskami?

Aktualizacja softu też będzie wymagała wprowadzenia go w tryb konfiguracyjny.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”