Router Huawei B818 - urządzenia supla nie dzialaja

Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Dzien dobry,
Postanowiłem wymienić mój leciwy router Huawei B315 na Huawei B818. Na nowym ustawiłem to samo hasło i nazwę sieci żeby nie grzebać w dość sporej ilości modułów supli. Sieci 2,4Ghz, 5 Ghz wyłączyłem. Niestety moje urządzenie nie dzialaja, w aplikacji cloud, to co korzysta z wifi z nowego routera jest na czerwono - czasami na moment wskoczy polaczenie i można jakieś urządzenie włączyć, ale po chwili już nie ma polaczenie. Na routerze wyłączyłem wszelkie zabezpieczenia i filtry, ale i to nic to nie dało. Inne urządzenia typu laptop, rejestrator kamer ip czy wifi na telefonach działa - supla nie.
Na stronie routera wszystkie urządzenie supli są widoczne, jest pokazany czas polaczenia oraz mac, tylko polaczenie pokazuje ze jest po lan a nie wifi, pomimo tego ze jest po wifi
Co może być nie tak ustawione na routerze ze urządzenia nie chcą się połączyć?
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Mam ten sam ruter i nie było żadnego problemu z połączeniem. Urządzenia łączyły się bez problemu, zarówno sonoff jak wemos czy RPI, może coś w nazwie się kłóci, nawet jak wydaje się że jest taka sama, kiedyś był na forum taki temat i gość ma końcu zmienił nazwę sieci.
Pozdrawiam,
Tomek
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Supla pracuje na 2.4 GHz więc nie możesz tego wyłączyć. Dziwne wyłączyłeś dwie sieci ale część działa ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Co masz w last state na stronie konfiguracyjnej jakiegoś urządzenia z Supli?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A stary router wyłączyłeś z prądu?
Sprawdź czy pula adresów, z której rozdaje DHCP nie jest za mała
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

wyłączone jest siec wifi 5Ghz z b818, 2,4 dziala normalnie. U mnie jest łącznie klika switchy i 4 routery. Jeden połączony kablem z B818 - on rozszerza siec i te urządzenia które są z nim połączone dzialaja poprawnie. Natomiast to co jest w zasięgu sieci wifi nowego routera B818 niestety nie działa
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

stary router wyłączony a dhcp jest tak jak w starym od 100-200
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Sprawdź zabezpieczenia TKIP/AES. Czy telefon normalnie wykrył sieć wifi oraz się z nią połączył?
Obrazek
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

no i zadziałało - tylko sam nie wiem co zrobiłem, ciągle resety supli (mam skrzynkę centralna na 1 bezpieczniku) i wyłączenie wszystkich zabezpieczeń na routerze, zmiany jakiś portów wyłączenie SIP ALG - nie wiem co zadziałało ale cos zadziałało. Po chwili wszystko ruszyło. Powoli będę włączał wszystko co wyłączyłem na routerze i może do czegoś dojdę :) Dzięki za zainteresowanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”