Czy można automatycznie zatrzymać wykonanie sceny?

sediv44
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11, 2019 10:38 am

Witam. Jak w tytule napisałem chodzi mi o zatrzymanie wykonywanej sceny a dokładnie to utworzyłem scene w której jeśli jest zapalone światło na korytarzu a czujnik jest zamknięty to po określonym czasie wyłączy światło na korytarzu. No i działa to, fakt że jeśli zapale światło a czujnik będzie zamknięty to scena się nie uruchomi dopiero przy zmianie stanu czujnika ale to nie jest problem. Mam pytanie czy jeśli scena jest w trakcie wykonywania to można ją jakoś zatrzymać a dokładnie żeby nie wyłączyła tego światła jeśli czujnik zmieni swój stan. Tak dla wyjaśnienia po co mi to .Czujnik podpięty mam pod sensor ruchu i po prostu jak nikogo nie ma na korytarzu przez dłuższą chwile to chciałbym żeby światła się wyłączyły ,tylko że jak scena zacznie się wykonywać to zmiana stanu czujnika jej nie zatrzymuje. Czy ten problem można jakość rozwiązać?
matmuc22
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 23, 2020 5:25 am

Podpinam się pod to pytanie. Ja akurat chciałbym, żeby światło było włączone 30 minut i się wyłączyło i to działa dobrze. Ale scena się nie zatrzymuje i gdy po np. 20 minutach wyłączę światło z łącznika i włączę je po 4 minutach to światło wyłączy się po 6 minutach (od pierwszego włączenia minęło 30 minut). A chodzi o to, żeby wyłączenie światła np. Po tych 20 minutach scenę zatrzymało i ponowne uruchomienie np. Po 2 minutach uruchamiało opóźnienie wyłączenia znów o 30 minut.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

matmuc22 pisze: śr paź 20, 2021 10:01 am Podpinam się pod to pytanie. Ja akurat chciałbym, żeby światło było włączone 30 minut i się wyłączyło i to działa dobrze. Ale scena się nie zatrzymuje i gdy po np. 20 minutach wyłączę światło z łącznika i włączę je po 4 minutach to światło wyłączy się po 6 minutach (od pierwszego włączenia minęło 30 minut). A chodzi o to, żeby wyłączenie światła np. Po tych 20 minutach scenę zatrzymało i ponowne uruchomienie np. Po 2 minutach uruchamiało opóźnienie wyłączenia znów o 30 minut.
Dlaczego nie użyjesz automatu schodowego zamiast sceny?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

sediv44 pisze: pn kwie 19, 2021 3:22 pm Witam. Jak w tytule napisałem chodzi mi o zatrzymanie wykonywanej sceny a dokładnie to utworzyłem scene w której jeśli jest zapalone światło na korytarzu a czujnik jest zamknięty to po określonym czasie wyłączy światło na korytarzu. No i działa to, fakt że jeśli zapale światło a czujnik będzie zamknięty to scena się nie uruchomi dopiero przy zmianie stanu czujnika ale to nie jest problem. Mam pytanie czy jeśli scena jest w trakcie wykonywania to można ją jakoś zatrzymać a dokładnie żeby nie wyłączyła tego światła jeśli czujnik zmieni swój stan. Tak dla wyjaśnienia po co mi to .Czujnik podpięty mam pod sensor ruchu i po prostu jak nikogo nie ma na korytarzu przez dłuższą chwile to chciałbym żeby światła się wyłączyły ,tylko że jak scena zacznie się wykonywać to zmiana stanu czujnika jej nie zatrzymuje. Czy ten problem można jakość rozwiązać?
To pytanie do Wojciecha, bo opcji takiej nie ma.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
matmuc22
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 23, 2020 5:25 am

lukfud pisze: śr paź 20, 2021 10:47 am
matmuc22 pisze: śr paź 20, 2021 10:01 am Podpinam się pod to pytanie. Ja akurat chciałbym, żeby światło było włączone 30 minut i się wyłączyło i to działa dobrze. Ale scena się nie zatrzymuje i gdy po np. 20 minutach wyłączę światło z łącznika i włączę je po 4 minutach to światło wyłączy się po 6 minutach (od pierwszego włączenia minęło 30 minut). A chodzi o to, żeby wyłączenie światła np. Po tych 20 minutach scenę zatrzymało i ponowne uruchomienie np. Po 2 minutach uruchamiało opóźnienie wyłączenia znów o 30 minut.
Dlaczego nie użyjesz automatu schodowego zamiast sceny?
Wiesz co, mam już moduł i wymyśliłem dopiero teraz, że tak można wykorzystać scenę, ale rozumiem, że się nie da.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

matmuc22 pisze: śr paź 20, 2021 11:38 am Wiesz co, mam już moduł i wymyśliłem dopiero teraz, że tak można wykorzystać scenę, ale rozumiem, że się nie da.
W Cloud ustawisz funkcję automatu schodowego i czas na jaki ma się włączyć przekaźnik w urządzeniu.
Zatrzymać sceny w skryptach się nie da, nie widziałem takiej opcji.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

A czy jest możliwość żeby w ROW-02 przestawić jeden lub oba kanały na Automat schodowy?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
matmuc22
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 23, 2020 5:25 am

lukfud pisze: śr paź 20, 2021 11:41 am
matmuc22 pisze: śr paź 20, 2021 11:38 am Wiesz co, mam już moduł i wymyśliłem dopiero teraz, że tak można wykorzystać scenę, ale rozumiem, że się nie da.
W Cloud ustawisz funkcję automatu schodowego i czas na jaki ma się włączyć przekaźnik w urządzeniu.
Zatrzymać sceny w skryptach się nie da, nie widziałem takiej opcji.
Sprawdziłem i nie widzę takiej opcji, czy na pewno ona występuje dla modułu ROW-02? Chyba, że szukam w złym miejscu.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

matmuc22 pisze: śr paź 20, 2021 11:47 am Sprawdziłem i nie widzę takiej opcji, czy na pewno ona występuje dla modułu ROW-02? Chyba, że szukam w złym miejscu.
ROW-02, to niestety nie wiem, czy jest dostępna ta funkcja na nim.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

ROW-02 nie ma opcji automatu schodowego ( może w przyszłości, ale tego nie wiem ).

Ma mROW-02, ale jeszcze nie ma go w sprzedaży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”