Zmiana sposobu sterowania domem z USB na moduł WiFi

Lukil
Posty: 79
Rejestracja: sob lut 06, 2021 1:35 pm

Około 10 lat temu zrobiłem sobie inteligentny dom wszystko było zbudowane na płytkach AVT925.
Wszystko wpięte w rutery sterowanie przy pomocy Gargoyle, napisane własne skrypty itd.
Poniżej schemat płyty
https://serwis.avt.pl/manuals/AVT925.pdf

Jako, że płytka nie jest tania szkoda mi je wyrzucić a mam ich 19 szt.
Chciałem do płytki AVT925 dołożyć moduł WIFI i wgrać suple. 1 płytka + 1 moduł.

Podrzućcie panowie inżynierowie jakiś schemat gdzie i co przylutować. Nie kumam tych wyjść w module wifi i na płytce z przekaźnikami. Czy to w ogóle wykonalne ?

Dziękuję za pomoc
Załączniki
AVT925.jpg
AVT925.jpg (287.17 KiB) Przejrzano 1449 razy
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Z płytki AVT925 do wykorzystania pozostaje tylko gniazdo USB i to tylko piny zasilające lub CON2 oraz przekaźniki reszta jest zbędna.
Załączniki
AVT925.jpg
AVT925.jpg (30.52 KiB) Przejrzano 1376 razy
Lukil
Posty: 79
Rejestracja: sob lut 06, 2021 1:35 pm

Czyli kanał. :-/
Awatar użytkownika
Piotr61
Posty: 61
Rejestracja: pt wrz 15, 2017 12:59 pm

Lukil pisze: ndz lut 07, 2021 6:17 pm Chciałem do płytki AVT925 dołożyć moduł WIFI i wgrać suple. 1 płytka + 1 moduł.
Witaj


Co SUPLA miałaby robić w Twoje sieci?

Chciałbyś aby SUPLA zastąpiła dotychczasowy sposób sterowania, czy pracować równolegle z tym istniejącym?

W tym drugim przypadku, PIC- usia bym zastąpił dowolnym modułem z ESP8266.

Nie obędzie się tez bez dopisania oprogramowania, które będzie "udawać" PIC-usia i i działać z SUPLA.

No chyba, że chcesz tylko podglądać stan przekaźników, to będzie proste.

No ale to tylko moje gdybanie, bo nie napisałeś po co Ci ta SUPLA.

Piotr

PS
Zagapiłem się :D przecież sam tytuł postu jest odpowiedzią na moje pytanie.
W takim wypadku, koncepcja kolegi dodu jest aktualna.
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2021 8:25 pm przez Piotr61, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Lukil
Posty: 79
Rejestracja: sob lut 06, 2021 1:35 pm

Kilka z płytek steruje oświetleniem a kilka gniazdkami. Na chwilę obecną wyjąłem dwie. Jedną z nich zastąpiłem ROW-02 a drugą SBW-02. Teraz wyjmować po kolej płytki i dokładać moduły wifi do nich czy wyrzucać do kosza i zastąpić wszystko np. sonoff, Zamel itd. Eksperymentalnie chciałbym pobawić się lutownicą i zrobić coś do włączenia i wyłączenia dwóch halogenów jeden halogen na przekaźniku oczywiście z informacją o obecnym stanie czyli włączone / wyłączone jak to ma miejsce w ROW-02. Chcę wywalić wszystkie rutery wraz z kablami. Sterować oświetleniem, gniazdkami przez wifi z wykorzystaniem supli.
Dziękuję za poświęcony czas…..
radzik_r
Posty: 390
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Wymyśliłeś coś z tych płytek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”