Sterowanie roletami

oldname
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 5:59 pm

Witty cloud to zestaw esp8266+ programator, widoczne na schemacie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

oldname pisze: wt paź 20, 2020 10:44 am Witty cloud to zestaw esp8266+ programator, widoczne na schemacie.
To soft od Espablo z obsługą rolet, powinien działać, tylko musisz go skonfigurować na 192.168.4.1
Z tym ograniczeniem, że pozycja rolety może się zmienić "poza Suplą", więc może się pogubić na sterowaniu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
oldname
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 5:59 pm

Witam po dłuższym niebycie. Zmieniłem schemat w poście pierwszym . Dodałem zabezpieczenie przed jednoczesnym załączeniem otwarcia i zamknięcia rolet. Zbudowałem układ, załadowałem program Espablo "GUI Generic.bin" i wszystko działa . Nie mam położenia rolet ale ogólnie jestem zadowolony. Działa sterowanie z smartfona poszczególnymi kanałami(roletami) jak i grupą kanałów czyli czterema roletami jednocześnie. Ustawiłem sobie harmonogramy i też pięknie działa. Działa również sterowanie głosem za pomocą asystenta google i google home. Sporo czasu to trwało ale warto było. Dokładniejszy opis zamieszczę w dziale projektów, jak dłużej po testuję bo na razie wszystko działa dopiero dwa tygodnie. Fotka jeszcze bez obudowy poniżej.
Załączniki
sterownik czterech rolet.jpg
sterownik czterech rolet.jpg (2.32 MiB) Przejrzano 585 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”