LIW-01 + jaki licznik dla prądu max. 400A?

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Panowie (i Panie?)

Chcę u siebie w pracy liczyć zużycie prądu przez szafę elektryczną, w której jest sporo automatyki, ale przez którą płynie prąd do grupy silników odpylających.
Wstępnie był plan wsadzić tam MEWkę, ale tak jak w tytule widać prąd jaki tam może być przy rozruchu ją lekko przerasta, nie mówiąc już o średnicy kabla zasilającego.
Pomiar prądu zrobiony miernikiem cęgowym przy pracy 2/4 sekcji sięgnął nam 180A, a przy starcie było ponad 220A. Pozostałe sekcje są o połowę słabsze, więc całość na pewno nie przekracza 400A. Nigdy też nie jest tak, że 4/4 sekcje pracują razem.
Nie zależy mi też w tym miejscu na zbieraniu parametrów z sieci, które pokazuje MEWa, głównie interesuje mnie tylko energia czynna pobierana.
Dlatego też pomyślałem o takim rozwiązaniu LIW-01 + licznik przekładnikowy, bo nie bardzo nawet jak mam tam w tej szafie możliwość podłączeniu kilku MEWek, które by liczyły zużycie w całości ale pojedynczo każdą z sekcji.

Ktoś, coś podpowie, pomoże?
We właściwym sprzętu doborze?
Żeby cyrku nie było,
Żeby dobrze liczyło,
By energię zliczoną do SUPLI przekazać
I koszt miesięczny szefowi pokazać?

Ach te rymy ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pomijając na chwilę prądy...

Jeśli chcesz mieć osobno pomiar 4 obwodów, to i tak byś potrzebował 4x LIW, a więc 4 moduły, to tyle samo co 2x MEW, który ogarnie do 6 obwodów.
A do LIW musisz jeszcze dołożyć zasilacz oraz osobne liczniki z wyjściem impulsowym.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ale wcale nie chce 4 obwodów mierzyć z osobna.
Mam tam silniki trójfazowe o mocach 38kW+33kW+18kW+18kW. Bynajmniej tak są opisane w szafie.
Co do pomiaru każdego z osobna, to nawet wolałbym tego uniknąć. Dlatego rozważam licznik impulsów + licznik przekladnikowy na wejściu do szafy.
Jakby prąd tam nie był taki duży to bym wstawił jedną MEWke na wejściu i by było po temacie. Druga sprawa to kable mam zbyt grube dla przekładników MEWy.
Znalazłem na szybko jakiś licznik z f&f, ale może jest coś ze stajni Zamela co na pewno będzie działać z LIWem?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Może się mylę, ale...
W MEW-ce są zastosowanie przekładniki prądowe 100A/33.3mA.
Nie wiem czy są, ale jak by zastosować przekładniki np 200A/33.3mA, wtedy pomiar wystarczy pomnożonyć x2, itd..
Ps.
Obsługuje maszynę, której prąd silnika, podczas rozruchu/zwalniania dochodzi do 4000A, a wskazania mam na zwykłych ( analogowych ) miliamperomierzach.
Są po prostu zastosowane odpowiednie przekładniki prądowe.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Dlatego chciałem dać licznik na całą szafę i impulsy liczyć, bo nie widzę tego by mnożyć na jednej MEWie X2 lub X4 a na innych nie. A mam ich 9 w apce.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Obrazek
+
Obrazek
+ 3x
Obrazek

Panowie potwierdźcie/zaprzeczcie czy będzie to działać w kupie?
A może jakieś dodatkowe gadżety pomiędzy licznik energii elektrycznej a licznik impulsów będę musiał wpinać?
Zauważyłem, że mają jakiś rozjazd w instrukcji licznika z tym co jest na obudowie. Na obudowie 150imp/kWh a w instrukcji piszą o 300 :roll:
licnik.jpg
licnik.jpg (28.12 KiB) Przejrzano 653 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL LIW-01”