Alexa czy Google

mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Ja mam ze swojej strony pytanie uzupełniające:

Czy któreś z tych rozwiązań wspiera język polski? Jakiś czas temu chciałem kupić głośnik od Google bo spodobał mi się asystent w telefonie (który jest po polsku) ale zrezygnowałem gdyż doczytałem że wtedy tylko w telefonach asystent działał w języku polskim.

No więc jak to jest obecnie?
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Dalej żaden niestety
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

maxio2011 pisze: wt lis 30, 2021 5:07 pm Głośnik zamówiony

pytanie do @michael próbowałeś uruchomić polskie skille np z radiem?
Tak,
działają polskie rozgłośnie poprzez TuneIN. Tak samo można skonfigurować tzw. Flash News i podpiąć tam, np. wiadomości z RMF FM itp.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Gang pisze: wt lis 30, 2021 8:12 pm Dalej żaden niestety

eee, to dalej mi nic po takich glośnikach... O ile ja rozumiem j ang i niemiecki o tyle żona z tego na pewno nie będzie korzystać do póki nie będzie po polsku... Dzięki za info
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

mareks6 pisze: śr gru 01, 2021 11:13 am eee, to dalej mi nic po takich glośnikach... O ile ja rozumiem j ang i niemiecki o tyle żona z tego na pewno nie będzie korzystać do póki nie będzie po polsku... Dzięki za info
...albo nauczy się przy okazji języka. U mnie był taki skutek, nawet dzieci teraz jadą w szkole na 6-kach z anglika :D
Także polecam
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

w razie problemów z ustawieniem wiem do kogo pisać:)

akurat powiadomienie o otwartej bramie w głośnikach mam po polsku zrobione i działa to wyśmienicie ....ale odbywa się w jedną stronę ..
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Ja mam u siebie model kombinowany, bo większość głośników mam GH mini i tu rzeczywiście też większość rzeczy obsługuję głosowo. Dodatkowo w GH integruje sprzęty bez Supli. Mam też Alexę i w niej głównie mam rutyny, które wykonują się same bez potrzeby aktywacji głosem. Rutynami w Alexie lepiej mi się zarządza niż w GH.
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

Pierwsze wrażenie po odpaleniu pozytywne pytanie do użytkowników:

1. czy inne skile niż radiowe nadawane w j.polskim są dostępne

2. jak głosowo uruchomić otwarcie bramy (brak wykrywania sterownika bramy tylko czujnik otwarcia ) rutyny na w/w czujniku działają i alexa powiadamia czy brama otwarta czy zamknięta
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Na pierwsze pytanie musiałbym pogrzebać bo nie pamiętam.
Natomiast otwieranie bramy ja mam zrealizowane poprzez połączenie IFTTT (https://ifttt.com).
Tam mam skonfigurowany trigger webhook, w którym wykorzystuję link bezpośredni.
W samej Alexie to już kwestia stworzenia routyny na hasło "Open the gate", czy jak kto tam woli :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

odp.1 w miarę wolnego czasu jakbyś zerknął bo wyszukiwarka amazona słabo wyniki pokazuje

odp.2 czyli link bezpośredni sterownika z otwarciem bramy lub zamknięciem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”