Regulator pokojowy

rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

Witam czy jest możliwość zrobienia 6 regulatorów pokojowych na jednym esp8266? Potrzebuję zrealizować sterowanie do ogrzewania podłogowego z ewentualnym sterowaniem przez aplikację. Normalnego termostatu chyba się nie doczekam ( chyba już 4 lata) chce żeby wszystko działało awaryjnie offline.

W GUI generic zrobiłem soft na 6 regulatorów bez sterowania przez aplikację ale nie wiem jak ogarnąć pompy. Myślę żeby podpiąć pod siłowniki przekaźniki z diodami kierunkowymi które będą załączać pompy.
Załączniki
IMG_20211014_221444512.jpg
IMG_20211014_221444512.jpg (2.33 MiB) Przejrzano 712 razy
IMG_20211014_220342480.jpg
IMG_20211014_220342480.jpg (2.63 MiB) Przejrzano 721 razy
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Jak znajdziesz modul z 6cioma przekaźnikami i wejsciami na termometey to czemu nie. Ale jak chcesz podlaczyc do 1 esp 6 termometrow z roznych pomieszczeń? Przewodem? Chyba bedzie za dlugi i beda przeklamywac.
Gdybys zrobil to na 6 esp to w pokoju montujesz esp z termometrem i przekaznikiem a przewod od przekaznika ciagniesz do rozdzielacza podlogowki. Przekaznik zalacza napoecie na eleltrozawor i przez przekaznik na pompe. Tak mozesz do pompy podlaczyc rownolegle kilka przekaznikow. Jesli ktorykolwiek poda napiecie na zawor i pompe to pompa chodzi. Gdy zaden nie podaje napiecia na zawor i pkmpe to pompa staje.

A dopoki supla nie wypusci prawdziwych termostatow to polecam system https://salus-controls.pl/salus-smart-h ... glowna-sh/
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

flowerek pisze: czw paź 14, 2021 9:05 pm Jak znajdziesz modul z 6cioma przekaźnikami i wejsciami na termometey to czemu nie. Ale jak chcesz podlaczyc do 1 esp 6 termometrow z roznych pomieszczeń? Przewodem? Chyba bedzie za dlugi i beda przeklamywac.
Gdybys zrobil to na 6 esp to w pokoju montujesz esp z termometrem i przekaznikiem a przewod od przekaznika ciagniesz do rozdzielacza podlogowki. Przekaznik zalacza napoecie na eleltrozawor i przez przekaznik na pompe. Tak mozesz do pompy podlaczyc rownolegle kilka przekaznikow. Jesli ktorykolwiek poda napiecie na zawor i pompe to pompa chodzi. Gdy zaden nie podaje napiecia na zawor i pkmpe to pompa staje.

A dopoki supla nie wypusci prawdziwych termostatow to polecam system https://salus-controls.pl/salus-smart-h ... glowna-sh/
Miałem już zrobione na skryptach fracza ale przyszła burza latem i spaliła mi sonoffy 4ch miałem tam właśnie pociągnięte dsy z każdego pomieszczenia i działało dobrze ale teraz chcę zrobić tak żeby działało też offline. Myślę że jednak sam to ogarnę oprócz sterowania przez aplikację. W nowym GUI jest możliwość warunkowania przekaźników przez czujnik temperatury i na stole działa super. Kiedyś myślałem o salus i tech ale na esp8266 plus ds i przekaźniki zamknę się w cenie jednego firmowego regulatora.

Ps. W moim przypadku istotne jest sterowanie step 0,1 C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”