Wyzwalacz akcji dla SRW-01, SRW-02m, ROW-01, ROW-02, ROW-02m, ROW-04m, SLW-01, SLW-02, PNW-01 - zaproszenie do testów

woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

lesny8 pisze: ndz lis 07, 2021 3:10 pm Ale jak miałeś wszystko na DIN to możesz zamienić na SRW-02m zamiast SRW-01
https://supla.zamel.com/product/sterown ... y-srw-02m/
SRW-02m obsługuje dwie rolety. Jak masz instalację w gwiazdę to ten lepiej się nada.
Miałem wszystko na DIN. Tylko do każdej rolety z rozdzielni mam doprowadzony 3 żyłowy kabel oraz 2 żyłowy który obsługiwał centralne na SRM-10. Brakuje mi jednej żyły żeby N zmostkować z silnikiem i dlatego stosuje SRW-01 ponieważ chcę również mieć możliwość sterowania przyciskiem obok rolety.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 3:23 pm Miałem wszystko na DIN. Tylko do każdej rolety z rozdzielni mam doprowadzony 3 żyłowy kabel oraz 2 żyłowy który obsługiwał centralne na SRM-10. Brakuje mi jednej żyły żeby N zmostkować z silnikiem i dlatego stosuje SRW-01 ponieważ chcę również mieć możliwość sterowania przyciskiem obok rolety.
Nie bardzo rozumiem. Pod klawiszami przy roletach masz dwa przewody? Gdzie one idą? Do rozdzielnicy?
3 żyłowy kabel idzie z rozdzielnicy do silników, więcej nie potrzeba. N i dwa kierunki na motor.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

lesny8 pisze: ndz lis 07, 2021 5:34 pm
woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 3:23 pm Miałem wszystko na DIN. Tylko do każdej rolety z rozdzielni mam doprowadzony 3 żyłowy kabel oraz 2 żyłowy który obsługiwał centralne na SRM-10. Brakuje mi jednej żyły żeby N zmostkować z silnikiem i dlatego stosuje SRW-01 ponieważ chcę również mieć możliwość sterowania przyciskiem obok rolety.
Nie bardzo rozumiem. Pod klawiszami przy roletach masz dwa przewody? Gdzie one idą? Do rozdzielnicy?
3 żyłowy kabel idzie z rozdzielnicy do silników, więcej nie potrzeba. N i dwa kierunki na motor.
z rodzielnicy do każdej rolety idzie osobno 3x1,5 oraz 2x1 łączą się one w puszce gdzie mam łącznik klawiszowy. Chcąc zachować możliwość sterowania roletą za pomocą łącznika muszę chyba mieć L na stałe ? oraz dodatkowo N na motor.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 6:06 pm
lesny8 pisze: ndz lis 07, 2021 5:34 pm
woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 3:23 pm Miałem wszystko na DIN. Tylko do każdej rolety z rozdzielni mam doprowadzony 3 żyłowy kabel oraz 2 żyłowy który obsługiwał centralne na SRM-10. Brakuje mi jednej żyły żeby N zmostkować z silnikiem i dlatego stosuje SRW-01 ponieważ chcę również mieć możliwość sterowania przyciskiem obok rolety.
Nie bardzo rozumiem. Pod klawiszami przy roletach masz dwa przewody? Gdzie one idą? Do rozdzielnicy?
3 żyłowy kabel idzie z rozdzielnicy do silników, więcej nie potrzeba. N i dwa kierunki na motor.
z rodzielnicy do każdej rolety idzie osobno 3x1,5 oraz 2x1 łączą się one w puszce gdzie mam łącznik klawiszowy. Chcąc zachować możliwość sterowania roletą za pomocą łącznika muszę chyba mieć L na stałe ? oraz dodatkowo N na motor.
Tak, braknie jednego przewodu. Gdyby srw-02m było sterowane z N, to dałoby radę to podłączyć.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

klew pisze: ndz lis 07, 2021 6:44 pm
woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 6:06 pm
lesny8 pisze: ndz lis 07, 2021 5:34 pm
Nie bardzo rozumiem. Pod klawiszami przy roletach masz dwa przewody? Gdzie one idą? Do rozdzielnicy?
3 żyłowy kabel idzie z rozdzielnicy do silników, więcej nie potrzeba. N i dwa kierunki na motor.
z rodzielnicy do każdej rolety idzie osobno 3x1,5 oraz 2x1 łączą się one w puszce gdzie mam łącznik klawiszowy. Chcąc zachować możliwość sterowania roletą za pomocą łącznika muszę chyba mieć L na stałe ? oraz dodatkowo N na motor.
Tak, braknie jednego przewodu. Gdyby srw-02m było sterowane z N, to dałoby radę to podłączyć.
Otóż to w przypadku SRM-10 sterowanie było z N i bez problemu okablowanie wystarczyło. Rozumiem, że innego rozwiązania nie znajdziemy?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 6:06 pm z rodzielnicy do każdej rolety idzie osobno 3x1,5 oraz 2x1 łączą się one w puszce gdzie mam łącznik klawiszowy. Chcąc zachować możliwość sterowania roletą za pomocą łącznika muszę chyba mieć L na stałe ? oraz dodatkowo N na motor.
Ok.
Zerknąłem w schemat SRM-10, tam sterowanie lokalne i centralne może odbywać się prze L lub N. U Ciebie to było N, bo masz 5 przewodów w kierunku rolety. Gdyby SRW-02m miało możliwość sterowania N-ką, to byś podmienił jeden na drugi w rozdzielnicy i by było po temacie. Ze schematów SRW-02m nie wynika, żeby można było sterować N, ale osobiście nie mam jak tego empirycznie sprawdzić :roll:
Pozostaje zamontować SRW-01 przy każdym z łączników.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

lesny8 pisze: ndz lis 07, 2021 6:49 pm
woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 6:06 pm z rodzielnicy do każdej rolety idzie osobno 3x1,5 oraz 2x1 łączą się one w puszce gdzie mam łącznik klawiszowy. Chcąc zachować możliwość sterowania roletą za pomocą łącznika muszę chyba mieć L na stałe ? oraz dodatkowo N na motor.
Ok.
Zerknąłem w schemat SRM-10, tam sterowanie lokalne i centralne może odbywać się prze L lub N. U Ciebie to było N, bo masz 5 przewodów w kierunku rolety. Gdyby SRW-02m miało możliwość sterowania N-ką, to byś podmienił jeden na drugi w rozdzielnicy i by było po temacie. Ze schematów SRW-02m nie wynika, żeby można było sterować N, ale osobiście nie mam jak tego empirycznie sprawdzić :roll:
Pozostaje zamontować SRW-01 przy każdym z łączników.
Zgadza się. Gdyby SRW się zmieściło w głęboką puszkę to by było świetnie. Nie mam wyprowadzonych przewodów na samym końcu puszki i robi się problem . Jutro wykuwam i wymieniam na puszki głębokie 81mm, powinno się zmieścić :-) Dzięki za zainteresowanie tematem
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aktualnie nie. Nie wiem też czy są jakieś plany aby taki moduł wprowadzić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A może warto poczekać na mSRW-01? Nie musiałbyś nic kuć.

viewtopic.php?f=11&t=9087
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

woytaz pisze: ndz lis 07, 2021 7:03 pm Zgadza się. Gdyby SRW się zmieściło w głęboką puszkę to by było świetnie. Nie mam wyprowadzonych przewodów na samym końcu puszki i robi się problem . Jutro wykuwam i wymieniam na puszki głębokie 81mm, powinno się zmieścić :-) Dzięki za zainteresowanie tematem
Ja u siebie zanim coś w ścianę wsadzę to puszkę wymieniam na 60mm, bo wszędzie są 40mm. Przy 81mm to na pewno zmieścisz sterownik i poupychasz wszystkie kable. U mnie w instalacji jest taki plus, że mam górne puszki łączeniowe i wszędzie peszel. Zawsze wymieniam odcinek w drucie między puszką łączeniową a łącznikiem na linkę i doprowadzam N bez kucia, szpachlowania i malowania. Pod klawisze też daję linkę, łatwiej wtedy wszystko zamknąć bez naprężeń.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”