Wyzwalacz akcji dla SRW-01, SRW-02m, ROW-01, ROW-02, ROW-02m, ROW-04m, SLW-01, SLW-02, PNW-01 - zaproszenie do testów

Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

trochę potestowałem nowy FW (2.8.38) i chciałbym spisać swoje spostrzeżenia :)
rolety mam sterowane z przycisku 3 pozycyjnego gdzie skrajna pozycja to stop wcisniecie w gore jazda w gore wcisniecie w dol jazda w dol. Ustawienie oczywiscie jako bistabilne.
dziękuję użytkownikowi @klew za wyjaśnienie błędu rozumowania (od strony użytkownika) jak te wyzwalacze akcji działają własnie na ustawieniu bistabilnym bo tutaj wg mnie jest to mało intuicyjne.
Miałem ustawienie wcześniej 2x to jazda na 60% 3x jazda na 80 4x jazda na 100% zamkniecia. Oczywiscie klikałem 4x w dół o czym psiałem w wcześniejszym poście i rolety nie jechały wg mnie jak powinny. Po skumaniu jak to działa chciałem wyzwolić akcję 3x czyli przełączyłem środek -> doł (1) -> środek (2) -> dół (3) i roleta pojechała na pozycję 80 %. Super ale miałem przełącznik na pozycji dolnej i teraz jak przełączyłem z tej dolnej pozycji na środek to roleta wykonała akcję jazdy w dół czyli jakbym przełączył przycisk w dół, wg mnie jest to błędne i z tego co pisałem niestety ale dla ustawień bistabilnych ustawienia akcji na wartości nieparzyste gmatwa wszystko. Po przełączeniu się z pozycji dół na środek roleta nie powinna jechać bo zdejmuje fizyczny sygnał 230V na wejście w tym momencie, oczywiście akcji 1x nie mam ustawionej. Zatem reasumując przy przyciskach bistabilnych modułu SRW-01 aby to miało ręce i nogi to albo FW powinien działać inaczej( tutaj zapewne więcej roboty programistycznej) albo w cloudzie powinna byc informacja żeby przy ustawieniu bistabilnego przelacznika w celu latwiejszej interpretacji wyzwalacza akcji ustawiac parzyste akcje - ja osobiscie mam ustawioną akcje 2x i 4x bo kazda z tych akcji konczy sie przelaczeniem przełącznika w pozycję środkową (odciętą) i wówczas nie ma problemu. Dodatkowo zmienił bym w cloudzie opis wyzwalacz 1 na moze jazda w gore czy akcja w gore zeby to latwiej zinterpretowac było :).
To jest moje subiektywne zdanie po obcowaniu z wyzwalaczami. przy ROW-01 wg mnie jest ok chociaż więcej bawiłęm się z roletami :)

Mam nadzieje ze opisalem wszystko w miare klarownie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja myślę że Ty masz przycisk trójstabilny ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klew pisze: ndz paź 10, 2021 5:28 pm Ja myślę że Ty masz przycisk trójstabilny ;)
no jak zwał tak zwał będę go zamieniać na taki z osobnym przyciskiem na gore i dół ale dalej bistabilnym. Jedno co jeszcze chce dodac to odkad mam fw 2.8.38 to przelaczenie w tryb konfiguracji jest szybsze. Wystarczy 5 razy nacisnąć srodek -> dół a nie 10 żeby konfiguracja się załączyła :)
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Takie pytanie, po co Ci bistabilny jak masz SRW który podtrzymuje stan?

Jak dla mnie to bistabilny na sens jak nie masz dodatkowego sterowania i nie chce Ci się stać przy rolecie.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myxhir pisze: ndz paź 10, 2021 5:31 pm
klew pisze: ndz paź 10, 2021 5:28 pm Ja myślę że Ty masz przycisk trójstabilny ;)
no jak zwał tak zwał będę go zamieniać na taki z osobnym przyciskiem na gore i dół ale dalej bistabilnym. Jedno co jeszcze chce dodac to odkad mam fw 2.8.38 to przelaczenie w tryb konfiguracji jest szybsze. Wystarczy 5 razy nacisnąć srodek -> dół a nie 10 żeby konfiguracja się załączyła :)
Ja już się gubię w tym ile razy potrzeba przełączyć przy bistabilnym aby wejść w tryb konfiguracyjny ;)

Czemu chcesz przyciski bistabilne? Do wszelkiej automatyki dużo lepiej sprawują się monostabilne
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@myxhir
W modułach ZAMEL-owskich prawidłowe wejście w tryb konfiguracji to:
1. Przy monostabilnym wejście w tryb konfiguracji to 10x nacisnąć.
2. Przy bistabilnym 5x "PEŁNYCH" zał/wył, czyli 10 kliknięć.
antoniokoko
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 29, 2020 3:44 pm

pzygmunt pisze: ndz paź 10, 2021 10:12 am W jakim celu potrzebujesz nazywać akcje ?
W tym momencie może to się wydawać niepotrzebne. Ale jak bym miał więcej zdefiniowanych akcji to chciałbym wiedzieć co robią.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

antoniokoko pisze: ndz paź 10, 2021 7:25 pm
pzygmunt pisze: ndz paź 10, 2021 10:12 am W jakim celu potrzebujesz nazywać akcje ?
W tym momencie może to się wydawać niepotrzebne. Ale jak bym miał więcej zdefiniowanych akcji to chciałbym wiedzieć co robią.
Naprawdę?
Czy LED salon -> włącz musisz jakos nazywać? Jak to nazwiesz?
Jest 6 wyzwalaczy, które możesz wykorzystać po stronie urządzenia. To przytrzymanie lub klikanie po wielokroć klawiszem. Wyklikany wyzwalacz ma Ci uruchomić akcje, czyli to co masz po stronie Cloud ustawione. Może to być jeden kanał, albo grupa kanałów i zmiana jego/ich stanów. Tak czy siak nazywanie tego nie ma sensu.
To nie są sceny.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
antoniokoko
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 29, 2020 3:44 pm

lesny8 pisze: ndz paź 10, 2021 10:40 am
antoniokoko pisze: ndz paź 10, 2021 8:13 am Akcje nie działają jeżeli włączam/wyłączam urządzenie z poziomu aplikacji Supla oraz z poziomu strony www. (tylko z poziomu fizycznego przycisku)
Brakuje dodawania akcji (a nie predefiniowana liczba)
Definiowanie nazwy akcji
2021-10-10 10_05_12-.png
Czytałem Twój post przed zmianą i czytam go teraz po zmianie. Bez urazy, ale mam wrażenie że nie rozumiesz do czego jest wyzwalacz akcji.
Wyzwalacz akcji, jak sama nazwa mówi, wyzwala(uruchamia) akcje.
Akcja to włączenie, wyłączenie, przełączenie wybranego kanału, który masz na swoim koncie.
Wyzwalane akcje definiujesz w Cloud.
Wyzwalasz akcje fizycznie z urządzenia, a akcje realizuje serwer.
Jeżeli akcje ralizuje serwer to czemu nie może ich realizować gdy włącza/wyłączam coś z poziomu apliacji? Czemu to rozróżnienie gdy przełączam fizycznym przyciskiem od przełączenia z poziomu www. Nie chciało się napiać paru linijek kodu?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

antoniokoko pisze: ndz paź 10, 2021 7:47 pm ....
Jeżeli akcje ralizuje serwer to czemu nie może ich realizować gdy włącza/wyłączam coś z poziomu apliacji? Czemu to rozróżnienie gdy przełączam fizycznym przyciskiem od przełączenia z poziomu www. Nie chciało się napiać paru linijek kodu?
Jak chcesz z www przełączyć kanał to w niego wejdź i w zakładce Akcje już to masz od dawna.
Aplikacja to nie serwer tylko klient. Nie wiem po co przy kanale chcesz sterować czymś co i tak widzisz w aplikacji.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”