Czy Supla jest darmowa i łatwa w użyciu?

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

mdi87 pisze: pn wrz 27, 2021 2:04 pm Chłopie nie pchaj się w to, uzależnia 😁
Oczywiście potwierdzam :)
Screenshot 2021-09-28 at 10-51-35 Moja SUPLA - SUPLA Cloud.jpg
Screenshot 2021-09-28 at 10-51-35 Moja SUPLA - SUPLA Cloud.jpg (88.55 KiB) Przejrzano 781 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Nie mieści mi się na ekranie 👍👍👍👍
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

mdi87 pisze: wt wrz 28, 2021 8:56 am To ty już nigdy z tego nie wyjdziesz 😁

Ja mam tylko 10 modułów, ogranicza mnie elektryka zrobiona puszkowo a w dodatku puszki zatynkowane. Nowy dom a niestety .. Teraz zrobiłybym to inaczej 😁
Aczkolwiek jedną puszkę ostatnio odkuwałem 😂
Domniemam że nie masz przewodow N w puszkach aby włączniki zrobić? Ja też nie mam więc dałem SONOFF TOUCH bez N.... Nie mogłem przeżyć że nie mam N więc znalazłem na to rozwiązanie :D Zapomniałem że dodatkowo oprócz SUPLI mam dwa głośniki Google mini i 11 żarówek wifi z V-TAC RGB+WW+CW i odkurzacz :D

Goral64 pisze: wt wrz 28, 2021 8:56 am
mdi87 pisze: pn wrz 27, 2021 2:04 pm Chłopie nie pchaj się w to, uzależnia 😁
Oczywiście potwierdzam :)
Screenshot 2021-09-28 at 10-51-35 Moja SUPLA - SUPLA Cloud.jpg
Wygrałeś !! :shock: :o :roll:

P.S - Co masz wgrane w SONOFF Bridge RF 433 ? i Jak to Ci się sprawuje i co masz podłączone ?
Ostatnio zmieniony wt wrz 28, 2021 7:10 pm przez klimasstudio, łącznie zmieniany 1 raz.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klimasstudio pisze: wt wrz 28, 2021 7:06 pm P.S - Co masz wgrane w SONOFF Bridge RF 433 ? i Jak to Ci się sprawuje i co masz podłączone ?
Aktualnie mam swój autorski firmware, ale działają póki co tylko gniazdka RF 433 różnych producentów. Ale odkąd kupiłem tanio parę Gosundów SP111, to gniazdka RF straciły rację bytu i czekają na jakieś lepsze czasy.
Jak nadejdą lepsze czasy to może spróbuję ogarnąć Bridge na GUI Generic.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja się nie moge dozekać aż Bridge będzie w GUI Generic :P Codziennie sprawdzam :P
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klimasstudio pisze: wt wrz 28, 2021 7:55 pm Ja się nie moge dozekać aż Bridge będzie w GUI Generic :P Codziennie sprawdzam :P
Napisz co dokładnie byś potrzebował, co i jak sterowane.
https://gui-generic-builder.supla.io/
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

klimasstudio

Domniemam że nie masz przewodow N w puszkach aby włączniki zrobić? Ja też nie mam więc dałem SONOFF TOUCH bez N.... Nie mogłem przeżyć że nie mam N więc znalazłem na to rozwiązanie :D Zapomniałem że dodatkowo oprócz SUPLI mam dwa głośniki Google mini i 11 żarówek wifi z V-TAC RGB+WW+CW i odkurzacz :D
Sam nie wiem czy mam N w puszkach, chyba wychodzi na to że że mam, bo ostatnio mi elektryk przełączał cis w puszce żebym mógł w przełączniku podłączyć row. Problem u mnie polega na tym że każda puszka jest zatynkowana, żeby przerobić trzeba odkuć, później szpachla, gips docieranie, gruntowanie, malowanie. Dodatkowy problem to to że puszki nie są głębokie i nie da rady włożyć nic za puszkę. Może potraktują mnie mrow 😃
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ale co znaczy "zatynkowana"? Masz łącznik na ścianie i on jest wpuszczony do puszki, która jest w ścianie.
Ja też tak mam, i mam płytkie puszki. Ale mam na to wyrąbane, bo wykuwam denko puszki, robię pogłębienie otworu na 2 cm i umieszczam tam ROWa. Czasem jak podkuję więcej, to wchodzi na sztorc :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Mam dwu sygnałowe i jedno sygnałowe czujniki otwarcia oraz czujkę PIR i chciałbym aby to normalnie działało i szło wykorzystać w supli jako czujniki otwarcia. Obecnie czujnik otwarcia mam jako żarówkę ustawione i jak jest zapalona to w supla.fracz skrypt zapala mi swiatlo i tak samo gasi. Jedyne co zrobiłem by to wyglądało to zmieniłem ikonkę na drzwi :D
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

No zatynkowana, znaczy że zamaskowane :D mam elektrykę robioną puszkowo ale puszkek tych do której schodzą się kable nie widać jest zatynkowna, miało być estetyczniej, może i jest ale jak coś trzeba zmienić to jest problem. Z płytkimi puszkami masz rację też ostatnio kułem puszkę o 3 cm żeby zmieścić z tyłu rowa. Czyli tak mi się wydaje że po prostu w przełączniku nie mam N i dlatego nie działa row. Więc ostatnio elektryk szwagier po odkuciu puszki coś przełączył i row działa podkułem puszkę i śmiga. W zasadzie nie wiem co on tam przełączył, on jest od elektryki a ja uruchamiam i robię konfiq - taki układ 😃
Ogólnie żałuję że nie mam elektryki bez puszkowo, wtedy chyba wszystkie kable idą do rozdzielni a jak chce się coś zmienić to zmienia się za przełącznikiem a nie w puszce u góry jak u mnie gdzie w dodatku trzeba ją odkuć. Ale nie ważne radzę sobie jakoś, nie jest źle, dobrze że da radę założyć, odkuć i przerobić. Jest więcej zachodu. Nie ma rzeczy nie do zrobienia, ludzie ludzi robią a co ja supli nie założę 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”