Relay Board - Moduł 8 przekaźników, sterowanie pilot etc. Może być Twój - free

edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam serdecznie.

Posiadam nowy zaawansowany moduł Relay Board 8 przekaźników, sterowanie m.in. USB, pilot, przycisk programujący… w najbogatszej wersji „dostępnej na życzenie”. Więcej danych na temat modułu można przeczytać tutaj http://jldesigns.eu/index.php/realizacje/relay-board a także opis wejść-wyjść dostępny w załączniku. Wersja na życzenie zawiera dodatkowo wyprowadzone gniazda do podłączenia 8 - miu włączników np. typu dzwonkowych.

Posiadam także źródła do tego urządzenia przydatne do kompilacji „sterownika” jak i gotowe kompilacje pod Openwrt/LEDE.
Tutaj są programy i materiały jakie udostępnia producent, np. aplikacja konsolowa, działa po linuxem, aplikacja daje możliwość wykorzystania urządzenia w skryptach CGI (możliwość zarządzania np. z PHP z odległości setek kilometrów), skryptach wsadowych (.bat), wersja aplikacji również pod Raspberry PI.
Kosz jaki poniosłem za moduł to 180 zł plus koszty przesyłki. Dla przykładu podaje link do aktualnych aukcji 2 modułów z tej serii, które są w uboższej wersji niż mój https://allegro.pl/uzytkownik/jack_62?order=m

Całkowicie za darmo podaruję ten moduł osobie, która czuje się na siłach i zrobi z niego użytek. Następnie za jakiś czas podzieli się na forum opisem związanym z uruchomieniem tego modułu pod Supla. Poniosę też koszt wysyłki.

Pisząc użytek mam na myśli oczywiście współprace ze SUPLA w oparciu o Raspberry Pi lub Arduino chyba że jest jeszcze inna możliwość o której nie wiem. Nie mam żadnego z tych urządzeń, lecz myślę o zakupie i chyba bliżej mi do Raspberry Pi.

Nie określam sztywnego okresu realizacji. Umówmy się żeby wydarzyło się to w bieżącym roku 2018.

Pewnie nasuwa się pytanie jaki ja mam w tym interes. Mianowicie posiadam kilka takich modułów, które obecnie użytkuję pod Openwrt / LEDE, w oparciu o sympatyczny interfejs www, harmonogram – crontab itd. Zainteresowanym mogę zademonstrować na żywo.
Jednak większy potencjał w tym zakresie widzę w projekcie SUPLA i powoli w to wchodzę. Oczywiście bez ESP się nie obędzie lecz to już inny temat.

Pozdrawiam.
Załączniki
Opis_wejsc_wyjsc.pdf
(273.75 KiB) Pobrany 218 razy
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
SviW
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 10, 2021 7:46 pm

Witam, trochę odgrzeję kotleta ;P
mam taki moduł, wykorzystywany był do sterowania akwarium ;) z poziomu windowsa,
niestety albo stety muszę go zaadoptować to sterowania ogrzewaniem domu poprzez rpi, mam już Supla Virtual Device i czujniki Xiaomi LYWSD03MMC na chwilę obecną tylko 2 sztuki,
problem w tym że sterowanie tym modułem odbywa się poprzez usb i tu pojawia nie problem moja wiedza jako programisty jest mizerna, jak można lub jak należy zmodyfikować supla.cfg żeby przekaźniki ożyły, będą one sterowały siłownikami na zaworach.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny
1x RPI zeroW - Supla Virtual Device – 8x Xiaomi LYWSD03MMC
1x RPI 2b + Przekaźnik 8 kanałowy 5V 10A 250V LL/HL 8CH
1x SonOFF DHT-22
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Powiem tak. Dzieje się wiele w temacie wykorzystania tych modułów. Tyle że to bardzo złożony i czasochłonny proces. Najpierw wymagana jest aktualizacja samego firmware Relay Board (to już zrobione) a dopiero później zrobienie obsługi supla np. za pomocą wemos (to w trakcie). Pozostaje czekać.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”