Zalaczenie/wylaczenie przekaznika po zadaniu temperatury

jpiernicki
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:05 pm

Nowy wsad wygenerowany, moduł zaktualizowany przez OTA i ......... wygląda że działa. Dziękuję bardzio Krycha88


Układ ESP8266 - WiFi D1 R2





Konfiguracja czujników:

firefox_SXBhltmeDk.png
firefox_SXBhltmeDk.png (45.2 KiB) Przejrzano 532 razy

Konfiguracja przekaźników:

firefox_3NpIca2ZMX.png
firefox_3NpIca2ZMX.png (44.4 KiB) Przejrzano 532 razy

Dla testu przypisałem trzy kolekne numery czujników DS18B20 oraz DHT11 do przekaźników 1-6. Zadziałało z numerem czujnika 1 dla Dsa oraz DTH
Przykład Prezkaźnik nr 1 i czujnik DS nr 1

firefox_RfVZjQGa6K.png
firefox_RfVZjQGa6K.png (14.17 KiB) Przejrzano 532 razy
paxq3
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 02, 2021 6:32 pm

jpiernicki pisze: pt gru 03, 2021 5:04 pm Nowy wsad wygenerowany, moduł zaktualizowany przez OTA i ......... wygląda że działa. Dziękuję bardzio Krycha88


Układ ESP8266 - WiFi D1 R2





Konfiguracja czujników:


firefox_SXBhltmeDk.png


Konfiguracja przekaźników:


firefox_3NpIca2ZMX.png


Dla testu przypisałem trzy kolekne numery czujników DS18B20 oraz DHT11 do przekaźników 1-6. Zadziałało z numerem czujnika 1 dla Dsa oraz DTH
Przykład Prezkaźnik nr 1 i czujnik DS nr 1


firefox_RfVZjQGa6K.png
W końcu jakiś postęp :D
Ja zamówiłem płytkę z 4 przekaźnikami na układzie ESP-12F (ESP8266) i mam zamiar podpiac pod to 3 czujniki. Czy orientujesz sie czy jeden czujnik może sterować dwoma przekaźnikami ? I czy jest możliwość żeby jeden czujnik sterował niezależnie dwoma przekaźnikami ?
To moje pierwsze kroki w supli więc jeśli zadaje głupie pytania to sorka ;)
jpiernicki
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:05 pm

Witam,

Sprawdziłem przypisując DS18B20 do trzech kolejnych przekaźników i działa.
Niestety każda zmiana konfiguracji włacznie ze zmianą zadanej temperatury wymaga restartu.

Przy zapisie czujnika Nr 1 do ostatniego przekaźnika ESP stracił połączenie z wifi i musiałem go ręcznie resetować. Ale finalnie konfiguracja została zapisana.

Dodam, że zadałem różne temperatury (włącz/wyłącz) dla każdego z trzech przekaźników i zadziałało. :D
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Wygenerowałem kod dla jednego przekaźnika i jednego ds1820 ale mi nie działa. W gui miałem tez ustawione warunkowanie przekaźnika . poustawiałem jak pokazałes na screenach ale nic się nie zmienia przy zmianie temperatur . Czy przycisk też musi być wygenerowany ? bo ja go nie wstawiałem w kodzie .
jpiernicki
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:05 pm

Wkład skompilowany został wersją 4.4 zgodnie z sugestją otrzymaną od Krycha88, link: https://gui-generic-builder.supla.io/test.php
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Działa , wcześniej robiłem tą oficjalną wersją GUI a nie testową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”