FAAC 740/741 z centralą 748D - sposób podłączenia SBW-02

tomaszd
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 17, 2020 1:40 pm

Trudno powiedzieć od kiedy, to nie jest moje stałe miejsce zamieszkania.

Zweryfikowałem połączenia, same się nie wypięły, dodałem urządzenie ponownie, bez efektu, straciłem informację o częściowym otwarciu bramy (furtka), częściowe otwarcie to całkowite otwarcie.

Wszystko jest podłączone wg schematu z obrazka, w chmurze odwrócona logika bramy (tak miałem od początku).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz sprawdzić działanie czujników, każdy z osobna podłączając na krótko ?
Wersja firmware-u najnowsza ?
tomaszd
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 17, 2020 1:40 pm

Wersja firmware to 2.7.24, niestety nie wiem jak podłączyć czujniki na krótko, mógłbyś rozwinąć?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odłączasz to co jest od IN1 i IN2 i zwierasz je z A1.

Najpierw IN1 z A1
Następnie IN2 z A1
Na koniec IN1 i IN2 z A1
tomaszd
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 17, 2020 1:40 pm

pzygmunt pisze: ndz lis 01, 2020 9:46 pm Odłączasz to co jest od IN1 i IN2 i zwierasz je z A1.

Najpierw IN1 z A1
Następnie IN2 z A1
Na koniec IN1 i IN2 z A1
Pamiętając, że w chmurze jest odwrócona logika bramy:

Odłączone IN1, IN2 - brama zamknięta, furtka otwarta
IN1 z A1 - brama otwarta, furtka otwarta
IN2 z A1 - brama zamknieta, furtka zamknieta
IN1+IN2 z A1 - brama otwarta, furtka zamknięta
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czujniki poprawnie reagują. Wyślij mi na priva adres konta na którym jest to SBW. Spróbuje odtworzyć Twoją konfigurację i sprawdzę jak to u mnie się zachowa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdziłem Twoją konfigurację.
Urządzenie było zarejestrowane 2020-11-01. Jeśli działało przed tą datą to znaczy, że je ktoś usunął i dodało się z podstawowa konfiguracją z automatu.

Musisz zmienić czujnik otwarcia furtki na czujnik otwarcia bramy wjazdowej. Następnie musisz przypisać ten czujnik do pierwszego kanału jako "Czujnik pośredniego otwarcia". Jeśli nie będzie to działać tak jak powinno to zamień czujniki miejscami.

"Czujnik otwarcia" <-> "Czujnik pośredniego otwarcia"
tomaszd
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 17, 2020 1:40 pm

pzygmunt pisze: pn lis 09, 2020 2:56 pm Sprawdziłem Twoją konfigurację.
Urządzenie było zarejestrowane 2020-11-01. Jeśli działało przed tą datą to znaczy, że je ktoś usunął i dodało się z podstawowa konfiguracją z automatu.

Musisz zmienić czujnik otwarcia furtki na czujnik otwarcia bramy wjazdowej. Następnie musisz przypisać ten czujnik do pierwszego kanału jako "Czujnik pośredniego otwarcia". Jeśli nie będzie to działać tak jak powinno to zamień czujniki miejscami.

"Czujnik otwarcia" <-> "Czujnik pośredniego otwarcia"
Zmieniłem miejscami czujniki tak jak napisałeś, ale potem czujnik pośredniego otwarcia bramy powodował, że brama była w 50% otwarta, mimo, iż była w rzeczywistości zamknięta, więc przywróciłem na zwykły czujnik otwarcia.

Ostatecznie po w/w zamianie odwróciłem logikę obu czujników i wszystko wróciło do normy (częściowe otwarcie bramy = otwarta furtka) i o to mi chodziło, dziękuję za wsparcie!
maxreif
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 20, 2020 1:41 pm

Witam. Ja mam trochę inne pytanie ale dotyczące w/w urządzeń, mianowicie:
Czy jeśli podłącze SBW-02 do Faac 740 z centrala 748D oraz odbiornikiem pilota RP1/RP2 to nie będzie konfliktu urządzeń? Chodzi mi o to czy jak otworzę bramę pilotem faac to będę mógł ja zamknąć poprzez aplikację Supla i odwrotnie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Janusz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"nie będzie konfliktu urządzeń".

Jak jednym otworzysz to drugim zamkniesz i vice versa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”