Sterowanie roletami F&F STR-422 vs Supla (sterowanie równoległe jak?)

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Czy dobrze rozumiem że potrzebne jest sterowanie analogiczne jak bramą? Tak że każde wciśnięcie przełącza między: dół-stop-góra-stop it'd?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Tak dokładnie. Dzwoniłem do F&F i wydaje się, że można podpiąć się sterowania centralnego.
Powiedzieli, że przy stykach centralnych nie ważne ile trwa impuls. Przekaźnik zrealizuje funkcje nawet jeśli SRW będzie podawał fazę sygnałem ciągłym do styku 4 lub 6. Oczywiście w czasie podawania sygnału przekaźnik nie przyjmie innego sygnału (np. z pilota). To teraz pytanie jak bardzo można wysterować czas otwierania/zamykania rolety w SRW. Jest jakiś czas minimalny? Można ustawić np. 1 sekunda? Jeśli tak to jestem w domu (chyba) :)
Sebek74
Posty: 54
Rejestracja: śr gru 23, 2020 1:23 pm

Nie odpowiem wprost na Twoje pytanie, ale napiszę Ci co zrobiłem u siebie i może dać to coś do myślenia. Używam pilota Satel APT-200 m.in. do sterowania bramami i światłem. Moja żona używa jednak nadal pilota Nice do otwierania bramy wjazdowej. Zaprogramowałem dodatkowy przycisk na pilocie do bramy do otwierania wrót garażowych Hormann. Jak to działa: elektronika napędu bramy Nice wystawia styk na który podaje napięcie po wciśnięciu przycisku na pilocie Nice. Napięcie (36V) przełącza przekaźnik (od ciężarówki) którego obwód wykonawczy zwiera wejście centralki 12V. Ta z kolei zamyka obwód NO napędu wrót Hormann do sterowania przyciskiem przez wbudowany przekaźnik centralki (podobnie jak po użyciu pilota APT) i równolegle z przyciskiem naściennym. Pilot od samych wrót działa także niezależnie ale w sumie jest już niepotrzebny. Wniosek - integruję systemy poprzez obwody sterowania przyciskami a nie sygnał radio.

Po podłączeniu SRW do STR widzę problem z ustaleniem stanu pozycji rolety. Jak opuścisz/podniesiesz roletę pilotem to supla nie dostanie informacji o tym i nie ustali stanu rolety. Korzyści automatyki i harmonogramów supli ze stosowania SRW nie będzie. Ja bym pokombinował jak wywalić STR w ogóle. A może by tak silniki rolet wpiąć do SRW a wejścia lokalne SRW podpiąć do wyjść STR?
Sebek-74
7xSRW-02m, 4xROW-02, 1xROW-01
DIY MCP/I2C: 8 rolet + 16 świateł + 2xDS18B20
Satel Integra WRL-128 + obsługa prostej automatyki przez przekaźniki F&F
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Dzięki Sebek. Spróbuję wpiąć SRW w STR i zobaczę jak to chodzi. I tak muszę kupić SRW a STR już mam, więc nic nie zaoszczędzę/strace.
Potem będę testował i dam znać jak poszło :)
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Cześć,

Jednak wywaliłem STR z układu. Pozostanę tylko przy sterowaniu Suplą i asystentem Google. Za dużo jest fajnych funkcji, żeby je poświęcać tylko po to, żeby mieć równoległą obsługę pilotem :)
Jedne to co zauważyłem jako drobną upierdliwość to, że rolety nie otwierają się z równą prędkością (w sensie na początku szybciej a potem wolniej w zależności ile rolety jest nawinięte na "szpulę"). Mimo możliwości ustawienia czasu na domknięcie lamel to i tak wskazywany % otwarcia rolet tylko "mniej więcej" pokrywa się z faktycznym.

Poza tym super! :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Precyzyjne odwzorowanie pozycji rolety w aplikacji jest dość trudne ponieważ jak sam zauważyłeś prędkość rolety nie jest liniowa. Musielibyśmy wprowadzić dodatkowe parametry konfiguracyjne, które mogą być zbyt niejasne/trudne do ustawienia dla wielu użytkowników.
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

To jeszcze jedno pytanie. Mam obecnie 2 sterowniki do 3 rolet.
Jak wydam polecenie zamknięcia wszystkich rolet to owszem 3 działają poprawnie ale przy okazji gugiel krzyczy, że
"I roller shutter operation: niestety wygląda na to, że urządzenie nie jest teraz dostępne"

Już namierzyłem, że ma to związek właśnie z tym jednym kanałem, którego nie używam. Jeśli go wyłączę w cloudzie to dostaję właśnie powyższy komunikat. Jeśli w cloudzie włączę ten kanał to gugiel po komendzie "zamknij wszystkie" oznajmia, że zamyka 4 :)

Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć? :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W nieużywanej rolecie przestaw funkcję na "brak". Powinna zniknąć z oczu googla.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Właśnie jak tak robię to wywala mi ten komunikat "I roller ..."
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

songoku_xxx pisze: pn lut 28, 2022 9:02 am Właśnie jak tak robię to wywala mi ten komunikat "I roller ..."
teraz to się w ogóle wszystko po ebało...
Chciałem spróbować usunąć suple i z asystenta i podłączyć raz jeszcze, ale ni cholery nie ma takiej opcji. Niby jest, ale jak się próbuje usunąć to wpadam w procedurę dodawania i jęczy, że nie mam żadnych urządzeń.

Spróbowałem więc usunąć asystenta i zainstalować ponownie, ale po reinstallu wracam do punktu wyjścia.
Teraz żadne sterowanie już nie działa bo niby wsyzstkie urządzenia są offline. W cloudzie jest udzielona zgoda.

ja prdl...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-02m”