Błąd w MEW-01

szod
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 29, 2021 12:01 pm

Witam,

Mam do domu doprowadzony przewód trójfazowy, ale na razie zasilanie jest tylko jedną żyłą. Pozostałe dwie są w ogóle nie podłączone. Przekładniki są założone na wszystkie przewody. Na fazie pierwszej zliczanie energii odbywa się dobrze, na fazie drugiej jest 0 zgodnie z oczekiwaniami, a na fazie trzeciej co chwila pojawia się nie wiadomo dlaczego pobór 0,016A i zlicza jakieś kWh. Nieraz znika, ale pojwia się znowu. Jest to pobór niezależny od tego jaki prąd przepływa przez pierwszą fazę, więc jakakolwiek indukcja odpada. Wychodzi na to, że jest coś nie tak z licznikiem. Za jakiś czas będę miał zapewne trzy fazy więc już tego nie zaobserwuję, ale teraz widać że coś nie gra. Mam wersję oprogramowania 2.7.24. Pytanie co to może być?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odłącz nieużywane przekładniki od MEW-a.
szod
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 29, 2021 12:01 pm

Na razie nie chcę tego ruszać, bo już niedługo pewnie uruchomią mi trzy fazy. W każdym razie to nie wygląda na przekładnik, bo jest zawsze albo wartość 0,016A albo 0, żadna inna.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

viewtopic.php?f=23&t=8692

Tak przy okazji... uaktualnij MEW-a do najnowszej wersji.
szod
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 29, 2021 12:01 pm

Zaktualizowałem i też pokazuje 0,016A. Mam podłączony monitor od kilku tygodni i mi "natłukło" na trzeciej fazie jakieś 0,05kWh. Na drugiej jest 0. Ciekawa sprawa. Jak już mówiłem indukcja odpada, bo wartość na trzeciej fazie nie zależy od poboru prądu na pierwszej fazie. Oczywiście mam zmostkowane wszystkie fazy w tej chwili, czyli połączone razem, bo instalacja przygotowana jest na trzy fazy, a podłączona na razie jedna. Tym samym cały moduł zasilany jest jedną fazą. Przekładniki założone na wszystkie przewody z czego tylko jeden przewód zasila rozdzielnicę, a reszta na razie wisi bez podłączenia.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dokładność pomiarów nie jest liniowa. Błąd jest większy przy małych obciążeniach, szczególnie jak jest tam zero.

Nie powinieneś się tym przejmować moim zdaniem, ale tak czy inaczej zgłoszę to Zamel-owi.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Taki błąd możesz traktować jako błąd zera.
MEW-01 mierzy z dokładnością +/- 2%. Zapewniam, że takie wartości mieszczą się w tym błędzie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
szod
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 29, 2021 12:01 pm

Bardzo możliwe, tylko że przeskakiwanie wartości pomiędzy 0 a 0,016A sugeruje jakiś problem techniczny, a nie błąd pomiarowy. Z parametrami MEW-01 jest taki problem, że ich nie ma. Jak kilka miesięcy temu kupowałem ten monitor, to nigdzie nie było szczegółowych parametrów technicznych. Jakie dokładności pomiaru, jaki mierzony minimalny prąd itp. które podawane są przy produktach innych producentów. Nie wiem dlaczego to jest tak ukrywane. Być może nie ma się czym chwalić i lepiej nie podawać.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Teraz to już sobie dorabiasz teorie spiskowe. MEW nie ma MID-a, a zapewne do takiego sprzętu porównujesz.

MEW ma błąd pomiarowy od 0-2% w zależności
od natężenia i jest to bardzo dobry wynik. To co opisujesz ma prawo mieć miejsce.
szod
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 29, 2021 12:01 pm

Nie dorabiam żadnej teorii spiskowej. Czy ma MID czy nie, to parametry powinny być podane, bo przecież jakieś posiada. Jak są to podaj linka gdzie, bo nie udało mi się nic znaleźć. Chyba że celowo to nie jest robione. Co do tych 0,016A to jest problem techniczny nie błąd pomiarowy. Można to tylko zakwalifikować jako błąd, bo to nieduża wartość. Ale problem istnieje. Takie stałe wartości które wskakują gdy nie zachodzi pomiar nie są normalne i nikt mi nie wmówi że są. Opisałem to i dalej to już nie moja sprawa. Niech sobie firma robi z tym co chce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”