Brak możliwości wejścia w tryb konfiguracji

gural
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 07, 2021 10:46 pm

Cześć,
To mój pierwszy post, gdyż już wyczerpałem dostępne źródła i nie znalazłem sposobu na rozwiązanie mojego problemu.
Zwracam sę do Was, może ktoś wie jak to ugryźć.
Otóż chcę zmienić sieć WiFi w MEW-01 i muszę wejść do "trybu konfiguracji" po naciśnięciu Conig przez 5 sek, dioda zaczyna migać ale na bardzo krótko ok 2 sek a następnie po kilku zanika na ok 1 sek L1 i tak samo dzieje się z diodą Status (prawdopodobnie wykonywany jest restart). Po tej sekwencji nie jest widoczna sieć własna MEW-01. Jest ona widoczna (czasami uda mi się ją zobaczyć) w czasie gdy miga "Status" w czasie tych 2 sek przed resetem lecz nie jestem w tym czasie nawet się z tą siecią połączyć a tym bardziej wejść na stronę 192.168.4.1.
Czy może jest jakaś inna opcja wejścia w tryb konfiguracji ?
załączam link do filmiku z tego procesu
https://youtu.be/PkpRa-pktko
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Chcesz zmienić sieć WiFi bo kupiłeś urządzenia sieciowe firmy Tenda?
Jeśli tak, to tu jest problem. Ale do rozwiązania.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli kupiłeś Tendę (niezbyt dobry wybór). To wyłącz ten sprzęt na czas konfiguracji, a najlepiej ustaw nowe hasło i nazwę sieci na takie jak było poprzednio. Nie będziesz musiał nic zmieniać.
gural
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 07, 2021 10:46 pm

Czytałem o problemach z Tendą lecz nie wiedziałem że może ona tak mieszać, po ich wyłączeniu tryb konfiguracji działa.
Tendę mam ustawioną jako Mesh, 2 kostki, podłączone po kablu do routera TP-Link i do niego chciałem podłączyć MEW-01, nie myślałem że Tenda włączona do sieci (nie pracująca jako router) może powodować te problemy

Dzięki za pomoc
Raddii
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

@pzygmunt a jak kupiłem wzmacniacz sygnału wifi to jak mogę mew-01 oraz liw-01 przełączyć do tej sieci która ma nową nazwę?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przełącz MEW w tryb konfiguracji. Połącz się z siecią WiFi MEW-a/LIW-a. Otwórz stronę http://192.168.4.1 i tam zmień ustawienia.
Raddii
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

Dzięki już odgarnąłem :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”