MEW-01 i Home Assistant (integracja i nie tylko) - wersja via sensor REST

jendrush
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 14, 2021 7:26 am

Czy jest przewidziany termin oficjalnego wprowadzenia wsparcia MQTT i MEW-01? (w sensie wyjście z Beta)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MEW nie ma wsparcia MQTT. Nowy serwer ma natywne wsparcie dla MQTT i to on komunikuje się z brokerem.
MQTT zaimplementowane bezpośrednio w MEW, które umożliwi pominięcie serwera Supli jest planowane ale nie potrafię jeszcze określić czy (być może są jakieś ograniczenia techniczne o których jeszcze nie wiemy) i kiedy się pojawi.
jendrush
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 14, 2021 7:26 am

Zapytałem mało precyzyjnie. Chodziło mi kiedy obecne rozwiązanie, czyli komunikacja z serwerem Supli będzie w oficjalnej(nie beta) wersji. Oczywiście implementacja MQTT w samym MEW-01 cieszy mnie jeszcze bardziej, gdyż zwiększa to elastyczność, ale na razie można sobie poradzić poprzez komunikację pośrednią ze swoim lokalnym serwerem. Oczywiste jest, że im połączenie bardziej bezpośrednie, tym mniejsze ryzyko jakichkolwiek problemów. Jeżeli jest już oficjalna wersja to przepraszam za niepotrzebne pytanie, ale nie korzystam jeszcze z Supla i jestem przed zakupem MEW-01.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Beta jeszcze jest w testach. Trudno określić ile jeszcze to potrwa. Niemniej jednak to kwestia raczej dni niż tygodni.
jendrush
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 14, 2021 7:26 am

Kupiłem i zamontowałem już MEW-01. Czekam na dalszy rozwój sytuacji. Coś, czego brakło mi w pierwszym momencie w aplikacji to wyświetlanie zużycia z ostatniej dobry, obok całkowitego zużycia. Można to sobie sprawdzić oczywiście wchodząc w wykresy, ale ja jako umiarkowany maniak chętnie bym to zobaczył od razu;)
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Dobry pomysł z tym dziennym zużyciem na ekranie głównym.
jendrush
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 14, 2021 7:26 am

Jakieś zmiany w temacie? Gdzie ew. najlepiej żebym sobie patrzył na bieżący rozwój tego tematu i nie zadawał niepotrzebnych pytań? Dodatkowo przy okazji mam pytanie. Co oznaczają szare słupki na wykresie z bilansowania wektorowego? Czerwony import, zielony eksport, a szary to pewnie związane z bilansowaniem? Myślę, że w aplikacji nie zaszkodziła by legenda opisująca co znaczą poszczególne rzeczy. To taki mój wniosek jako początkującego użytkownika.
cpu
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 25, 2020 9:51 pm

@Pan O czy planujesz dokonczyc aktualizujac to o fakt z MQTT wspiera teraz Supla? Nie ukrywam ze licze na Ciebie bo masz to juz rozpykane z kadej strony...
Awatar użytkownika
Pan O
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 16, 2019 9:07 pm

Taki mam plan. Pewnie w marcu uda się mi nad tym usiąść. Szczerze mówiąc to czekam aż mqtt wyjdzie z bety
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”