ZAMEL MEW-01

Jkon
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 30, 2021 5:01 am

Ok teraz rozumiem. Najmniejsze wyłączniki jakie mam to B16. Wpinam się w nie jako zasilanie, i przekładniki zapinam na linii i z kierunkiem Licznik -> Wyłącznik nadprądowy, wtedy wszystko czyta poprawnie, czyli z każdej z faz w całym gospodarstwie domowym. Tylko czy B16 nie jest za duży? Miejsca żeby upchać tam mniejsze już nie ma:/
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Witam !!!
Pierwszy post tutaj.
Zakupiłem i zamontowałem wczoraj MEW-01 no i działa.
Główny powód tej decyzji to niechęć do biegania z latarką do licznika i czekanie na pętelkę 1.8.0 do 2.8.0, no i oczywiście nie robię tego raz w miesiącu.
Monitoruje praktycznie kilka razy dziennie instalację PV pompę ciepła i kilka gniazdek wifi.

Jakie wrażenia ?
- bardzo duże przekładniki prądowe, jeśli wynika to z zakresu pomiarowego to oki a jeśli nie to spora wada, za to dali za długie kable, trzeba było chociaż sprawdzić jakie są maksymalne rozmiary rozdzielnic na rynku :)
- z danych urządzenia wynika że jego tolerancja pomiarowa wynosi +/-2% więc nie bardzo rozumiem po co wyniki podawane są z dokładnością 5 cyfr po przecinku jak 2% z 1W to 0,02W, no chyba że błąd tolerancji nie jest constans tylko fruwa w zakresie -2 do +2% jak chce i kiedy chce.
- gdzie są definicje tych wykresów, są nazwy które widzę pierwszy raz w życiu a wykresami zajmuję się prawie od jego początku :) ?
- możliwości serwisu na stronie supla.cloud żenujące
- wiem że można sobie sporo dorobić, najlepiej stawiając własny serwer, ale dla mnie to przerost formy nad treścią chociaż rozumiem pasję i nie potępiam, dla wybranych może to dobra alternatywa tv.
pozdrawiam
Marcin23
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 21, 2021 5:47 pm

Witam. Właśnie podpiąłem mew 01 i nie mogę poradzić sobie z uruchomieniem. Czy mógłby ktoś mi pomóc? Nie mogę dodać urządzenia w aplikacji supla. Jeśli to możliwe proszę o telefon 887651347.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przechodzisz przez kreator dodawania? Jeśli tak to wrzuć zrzut ekranu z ostatniego kroku gdzie jest podsumowanie.
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Mam pytanie może już się pojawiło wcześniej, ale sposób tego odnaleść, albo nie potrafię.

Czy pomiary licznikiem MEW-01 dają taki sam wynik poboru i wysyłki energii jak urządzenie z elektrowni dla parametrów 1.8.0 i 2.8.0, chodzi oczywiście o bilansowanie międzyfazowe, obejrzałem dzisiaj film w którym twierdzi się że liczniki elektrowni nie robią bilansu. https://www.youtube.com/watch?v=lkKRuMF6tjs&t=14s
Ktoś wie co jest zgrane ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystko zależy od tego jak rozliczasz się z dostawcą i jaki licznik jest zastosowany. Pomiar licznika w stosunku do MEW-a powinien się zgadzać. Kwestia tylko czy porównujesz energię liczoną arytmetycznie czy wektorowo.
Awatar użytkownika
paco52327
Posty: 84
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 12:57 pm

rawa pisze: pt paź 22, 2021 4:50 pm Mam pytanie może już się pojawiło wcześniej, ale sposób tego odnaleść, albo nie potrafię.

Czy pomiary licznikiem MEW-01 dają taki sam wynik poboru i wysyłki energii jak urządzenie z elektrowni dla parametrów 1.8.0 i 2.8.0, chodzi oczywiście o bilansowanie międzyfazowe, obejrzałem dzisiaj film w którym twierdzi się że liczniki elektrowni nie robią bilansu. https://www.youtube.com/watch?v=lkKRuMF6tjs&t=14s
Ktoś wie co jest zgrane ?
pozdrawiam
U mnie licznik Otus 3, dostawca Tauron i rozliczenie niestety arytmetyczne. A Mewka pokazuje jak jest.
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Dzięki wielkie !!!
Postaram się dowiedzieć jak działa mój licznik.
Oczywiście nie chodzi mi o tych ewentualnie kilka kWh na miesiąc, bo szacuję ze tego rzędu może być różnica.
Ale chciałbym być pewny że się zgadza.
Porównywanie wyników co jakiś czas też da odpowiedź czy tak samo liczą.
Poznaję Mewa i ten interwał pomiarowy 5 sekund jest super, jedna instalacja PV SOFARa daje mi dane co 10min a druga FOXESS co 3 minuty.
A tutaj jak bym patrzył na słońce :)

pozdrawiam
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Mój licznik to ISKRA MT174 bez bilansowania wektorowego niestety.
Wnioskuję że, aby zachować zgodność i dobrą wiedzę do rozliczeń powinienem w MEW-01 brać dane z wykresów bilansu arytmetycznego.
Znowu nie wiadomo jak je czytać, ktoś wie gdzie są opisy wykresów MEW-01 ?
A może można to wytłumaczyć jednym zdaniem jak słuchacz kumaty ?
Z drugiej strony to ile zużywam energii zależy od "operatora", bo wstawi licznik z bilansowaniem wektorowym lub nie, czy wszyscy mają tylko bilans arytmetyczny ?
Ja mam już dość dowodów na to jaki ten kraj jest pojebany.
.
Obrazek
Obrazek
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Poczytaj ten wątek, może się rozjaśni. Chociaż ja do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego szpilki szare powielają się w takich samych wartościach na plusie i minusie. Rozumiem: pobór z sieci na szaro, export do sieci na zielono. A dlaczego pobór z sieci powiela się w tej samej wartości jako eksport do sieci ?

viewtopic.php?f=23&t=9283
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”