ZAMEL MEW-01

Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

lgorek pisze: czw mar 11, 2021 10:56 am
Tomasz21 pisze: czw mar 11, 2021 9:26 am
klew pisze: czw mar 11, 2021 9:17 am

To nie jest tak, że ktoś tutaj ukrywa super funkcjonalności i tylko czeka na wprowadzenie "płatnej" Supli, aby to tam udostępnić. Nie wyczaruje to też dodatkowego czasu programistom zajmującym się Suplą ;).
Nikomu tego nie zarzucam :). Pisałem tylko o prostej zależności. Więcej kasy = więcej programistów = większe możliwości wprowadzenia nowych funkcjonalności i szybsza naprawa bug'ów jeśli takie wystąpią.

Ogólnie takie tam gdybanie odnośnie wcześniej wspomnianych płatnych taryf. ;)
Nie wszyscy może zrozumieli moje pytanie i odpowiedź innych :P ale chodziło mi o taryfy prądu. Gdy mamy prąd drogi i tani :) Aby kwotowo zgadzało się z rachunkiem.
Raczej wszyscy wszystkich zrozumieli, ale poleciał najpierw żarcik kosmonaucik i konsekwencją był tego offtop. :-D

Też czekam na realizację możliwości zliczania taryf G12 i G12W. Może twórcy pokuszą się nawet o implementację takiego dziwno-tworu firmy Energa pt. Eko-dolina G12r.
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

Zauważyłem pewne różnice odnośnie produkcji prądu między wskazaniami MEW01 (firmware 2.7.24) a aplikacją od falownika, nie wiem gdzie może być błąd? MEW01 zużycie pokazuje bardzo dobrze natomiast w produkcji pv są rozjazdy z falownikiem Huawei. Żeby nie było w dniu który daję jako przykład czyli 31 marca było minimalne zużycie prądu, jakieś 40w/h, nikogo nie było w domu, z resztą to jeszcze budowa na etapie wykończeniówki, praktycznie wszystko wyłączone, poniżejz rzuty ekranu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Porównaj z licznikiem dostawcy energii o ile jest dwukierunkowy.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

stratus84 pisze: śr mar 31, 2021 7:42 pm Zauważyłem pewne różnice odnośnie produkcji prądu między wskazaniami MEW01 (firmware 2.7.24) a aplikacją od falownika, nie wiem gdzie może być błąd? MEW01 zużycie pokazuje bardzo dobrze natomiast w produkcji pv są rozjazdy z falownikiem Huawei. Żeby nie było w dniu który daję jako przykład czyli 31 marca było minimalne zużycie prądu, jakieś 40w/h, nikogo nie było w domu, z resztą to jeszcze budowa na etapie wykończeniówki, praktycznie wszystko wyłączone, poniżejz rzuty ekranu:
Porównaj ilość zwróconej energii na liczniku dostawcy prądu.
Jeśli względem niego MEW zaniża, to może MEW ma problem. Jeśli tam się zgadza, to raczej coś w domu jednak więcej prądu zjada niż zakładane 40 W.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
simryc
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 02, 2020 9:11 pm

Witam,

szukam i nie mogę znaleźć,
chciałbym mew-01 monitorować rożne obwody wewnętrzne - czasem na tej samej fazie, czasem na różnych - czy jest to możliwe ?
tzn chciałbym z niego zrobić 3 liczniki jednofazowe.
Wstępnie podpiąłem (na razie do rożnych faz) i pokazuje. Nie mogę natomiast w aplikacji rozdzielić tego aby były to albo osobne urządzenia albo zamiast faza 1 pisało obwód 1, faza 2 - obwód 2 itd..
Jest taka możliwość ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Możesz mierzyć tą samą fazę, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie mniej jednak w chmurze i aplikacji będziesz widział jeden kanał licznika energii. Nie zrobisz z tego trzech kanałów z licznikiem energii.
W aplikacji na rozszerzonym widoku niestety pozostanie napis Faza1, Faza2, Faza3. Nie ma na tą chwilę możliwości zmiany tego tekstu.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
simryc
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 02, 2020 9:11 pm

lesny8 pisze: pn kwie 05, 2021 5:50 pm Możesz mierzyć tą samą fazę, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie mniej jednak w chmurze i aplikacji będziesz widział jeden kanał licznika energii. Nie zrobisz z tego trzech kanałów z licznikiem energii.
W aplikacji na rozszerzonym widoku niestety pozostanie napis Faza1, Faza2, Faza3. Nie ma na tą chwilę możliwości zmiany tego tekstu.
dziękuję za szybką odpowiedź,
rozumiem, że na chwilę obecną ograniczeniem jest jedynie supla-cloud ? czyli można by było napisać / przerobić clouda tak aby z jednego mew-01 zrobił 3 osobne kanały ?

Może jeszcze taka informacja o cel: chcę zrobić monitorowanie około 20 obwodów, pomyślałem sobie, że kupie 7 supli i będę widział ładnie który obwód ile mi zużywa, jeśli kupię 7 supli to przy obecnym rozwiązaniu na widoku głównym będę miał sumę nie wiadomo czego, niektóre pomiary będą robione po sobie tzn będą sumą innych pomiarów a odnalezienie np. zużycia energii przez gniazdka w pokoju będzie wymagało wejścia w suplę 5 i fazę 2 - mało wygodne.

Może jest jakieś lepsze rozwiązanie ?
Idealne byłoby np. mew-32 - 32 kanałowy miernik zużycia energii :) jedno urządzono i 32 przekładniki prądowe :) gdzie można by było sobie wszystko ładnie podpisać :) - może ktoś pracuje nad czymś takim ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Połącz konto przez MQTT z HA i tam sobie możesz grupować/sumować/itp. jak chcesz.
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

pzygmunt pisze: śr mar 31, 2021 9:53 pm Porównaj z licznikiem dostawcy energii o ile jest dwukierunkowy.
Porównałem i w dniu kiedy patrzyłem wszystko wyszło dobrze tzn falkownik i Zamel podały przybliżone wartości. Niemniej jednak tamtego dnia stało się coś dziwnego, może ktoś się przypiął do gniazdka? :D Choć to niemożliwe bo kamera monitoringu by złapała ruch. Falownik też czasem podaje błędne dane tzn aplikacja falownika Huawei, ciągle są problemy z serwerami. Kiedyś widziałem temat z postem odnośnie firmware do produktów Zamel tzn aktualnych dostępnych wersji, gdzie mogę go znaleźć? Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zapisz stan licznika dostawcy energii i stan MEW-a. Odczekaj kilka dni i porównaj dokładnie wyniki.
MEW generalnie rzecz biorąc jest dokładny. Mamy użytkowników, którym po roku różnica do licznika dostawcy nie przekraczała 1kWh.
Jeśli tu coś wyjdzie nie tak to MEW jest źle podłączony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”