ZAMEL MEW-01

kotbury
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 4:16 am

Panowie - uwaga - gość , który przyszedł wymienić mi licznik (litewski wynalazek Gama350) - znajomy - dał mi 3 opcje - wpisać wartość poprzedniego licznika, wpisač wartość DOWOLNĄ (jaką sobie zechcę) albo wyzerować - wybrałem opcję 3 - start od zera.
Co rozumiesz przez "bilanse"? MEW nie umie liczyć ile zostało energii w wirtualnym magazynie.
On pokazuje bilans arytmetyczny i wektorowy, ale to jest to samo co robi licznik dostawcy prądu
Ale właśnie po to wziąłem MEWa żeby nie spisywać codzinnie, co tydzień, co ileśtam z licznika PGE (przy okazji przeklikując się 5 minut przez wszystkie 1.8.1, 1.8.2.....) tylko jednym pociągnięciem palca mieć orientacyjny wgląd, jak sprawy z moim prądem stoją w dowolnym interwale czasowym. Inaczej po co mi byłby MEW- żeby skontrolować czy mój licznik prawidłowo bije???
lgajewski
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 21, 2021 10:17 am

Cześć,

Jestem nowym posiadaczem supli i jednocześnie nowym forumowiczem. Plany mam takie, aby wykorzystać suplę do pomiaru zużycia, wyznaczania bilansów po podpięciu PV, która pojawi się we wrześniu, a potem prezentowania sobie tego w Grafanie poprzez InfluxDB w HomeAssistant.

W kazdym razie po podłaczeniu pojawił się u mnie problem i moja głowa tego nie ogarnia ;)
1. Po poprawnym podłączeniu na Fazie 2 zużycie było z ujemną wartością czyli -XXX W.

Tu pojawiło się moje zdziwienie, bo zarówno przekładniki są odpowiednio podłączone do supli czerwony S1, czarny S2, jak i w kierunku zużycia czyli K od nadawcy do L odbiorcy.

Pomyślałem, że to błąd producenta, więc przełożyłem jeden przekładnik odwrotnie i wszystko było ok dokąd...

2. Nie uruchomiłem płyty indukcyjnej, która mocno szarpnęła energię i... sprawiła, że nagle FAZA 1 zaczęła pokazywać ujemne wartości. Po wyłączeniu indukcji znowu wszystko jest na +.

Czy ktoś umiałby mi wyjaśnić czy to jest naturalne zjawisko, czy może Supla zepsuta albo ja w instalacji mam coś źle zrobione?


Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Łukasz
lgajewski
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 21, 2021 10:17 am

czyli sugerujesz, że supla ma źle wpięte fazy.. dobra sprawdzę to, dzięki za trop. Przekładniki na pewno są dobrze założone bo to jest no brainerowe - są na kablu z ziemi, ale istnieje pewnie szansa, że instalator podłączył mi rozłącznik 3-fazowy do którego się wpiąłem w jakiś pokrętny sposób.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sugeruję abyś sprawdził jeszcze raz wszystko razem z kierunkiem przekładników i nie polegaj całkowicie na strzałkach/kolorach.
lgajewski
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 21, 2021 10:17 am

Pięknie Ci dziękuję za radę, Faktycznie był bałagan w 3fazowym rozłączniku, pod który akurat się zechciałem wpiąć. Człowiek co robił mi rozdzielnię powinien się wstydzić.

Dzięki bardzo za radę. Teraz wszystko jest jak najbardziej ok.

Nic tylko pozostaje mi zbierać dane ;)
longer86
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 01, 2021 12:31 pm

pzygmunt pisze: pt mar 05, 2021 7:08 pm Bardzo ciekawy bug. Szukam go już od dłuższego czasu... jest coraz bliżej ale nadal niezłapany :/
Bardzo rzadko występuje. Teraz mam mam dwa typy. MEW wysyła dane jak ChannelValue i ChannelExtendedValue. Albo coś przycina timer odpowiedzialny za wysyłanie danych jako ChannelExtendedValue przy czym reszta działa (zliczanie, komunikacja itd.), albo po stronie serwer coś zawiesza przetwarzanie danych typu ChannelExtendedValue dla tego kanału i wysłanie czegokolwiek w kierunku urządzenia odwiesza wysyłkę... Potrzebuję więcej logów.
Witam,
Jestem użytkownikiem mew-01 od wczoraj ale też zauważyłem że brakuje danych na wykresie, w pliku Excel też w tych przerwach zużycie jest zerowe a potem pojawia się jakby pik wyrównujący. Dlaczego może pojawiać się taki problem ?

Pozdrawiam
Załączniki
Screenshot_2021-08-01-14-34-44-084_org.supla.android.jpg
Screenshot_2021-08-01-14-34-44-084_org.supla.android.jpg (283.77 KiB) Przejrzano 1067 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zacznij od aktualizacji MEW-a do wersji 2.8.20.
Wyślij mi na priv-a email abym mógł udostępnić Ci aktualizację.
zuchnet
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 06, 2021 8:05 am
Lokalizacja: Lubartów

Panowie aktualizacja MEW wykonuje się automatycznie czy trzeba ją wykonać manualnie?
2 x SBW-02,
2 x MEW-01
2 x ROW-01
4 x PNW-01
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Manualnie.
viewtopic.php?f=23&t=6212

Jak chcesz nieoficjalny firmware 2.8.20 to zgłoś się na priva.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”