ZAMEL MEW-01

@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Zgadza się z wykresem. Jednak liczby po nocy też są wyższe.
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Mam konkretne 2 pytania do szacownego gremium :

1 Czy warto skracać przewody przekładników MEW-01 , mam na myśli mniejsze zakłócenia pomiarów a nie estetykę ?
2 Czy takie same wyniki na wykresach bilansu arytmetycznego i wektorowego (przykład 2 strony wyżej) są dowodem na to że twórcy aplikacji dali dupy, czy też bilanse te niczym się nie różnią a użytkownik może sobie wybrać nazwę która bardziej mu pasuje :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

2.

viewtopic.php?f=23&t=9283
viewtopic.php?f=23&t=8692

Oba bilanse liczą się poprawnie.
Zwykle widać wyraźne różnice. Może masz coś źle podłączone. Może nie produkujesz energii, a może
masz stałe i w miarę równomierne zużycie.
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

pzygmunt pisze: wt lis 02, 2021 8:45 am 2.

viewtopic.php?f=23&t=9283
viewtopic.php?f=23&t=8692

Oba bilanse liczą się poprawnie.
Zwykle widać wyraźne różnice. Może masz coś źle podłączone. Może nie produkujesz energii, a może
masz stałe i w miarę równomierne zużycie.
Sprawdziłem jeszcze raz instalację MEW-01 żeby nie było, nie łączył mi tego sąsiad Kaziu a ja mam uprawnienia SEP.
Nie występuje żaden z wymienionych możliwych błędów instalacji.
Aby mnie przekonać że może być inaczej wystarczy wysłać wykresy bilansów które czymkolwiek się różnią bo u mnie nie :)
W załączeniu porównanie bilansów dziennych z ostatnich 7 dni, które niczym się nie różnią , jest na nich dowód że produkuję energię i wielokrotnie widziałem różne znaki +/- na różnych fazach, wiec teoria że wyniki bilansów mogą być równe pada tez wg mnie
Zakładam że urządzenie jest sprawne i mam pewność że wykresy są niepoprane, może nie powinno się tego sprawdzać wg dni :).
W załączeniu 2 wykresy tygodniowe które różnią się tytułem zrobione dzisiaj o 12:11
Wartości na obu są takie same 2,28 7,69 -2,59 -3,32 -3,22 -2,21 0,87 i dzisiejszy również 2,47
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bo lewatywa nie zadziałała.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2021 11:24 am przez rawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pokaż zakładkę 1+2+3
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Proszę bardzo.

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zwróć uwagę na saldo licznika wektorowego i arytmetycznego. Jest tam 7Kwh różnicy. W wykresie dziennym trudno będzie Ci optycznie wyłapać taką różnicę. Porównaj bilans minutowy.
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

pzygmunt pisze: wt lis 02, 2021 11:37 am Zwróć uwagę na saldo licznika wektorowego i arytmetycznego. Jest tam 7Kwh różnicy. W wykresie dziennym trudno będzie Ci optycznie wyłapać taką różnicę. Porównaj bilans minutowy.

Nie łapię tego optycznie, bilanse dzienne za 7 dni nie różnią się ani razu nawet o 0,01 kWh a różnica co prawda za nieco dłuższy okres to 7kWh.
Wiec nie przemawia do mnie ten argument, jak wrócę do domu to sprawdzę po minutach, ale wyniki potrzebuję po dniach, wiem że dni się składają z minut. :)
Mi się wydaje że nie dopuszczasz do siebie myśli że to działa źle, wiadomo że aby była różnica w bilansach musi być produkcja i różnice +/- w produkcji i pobraniu na różnych fazach , więc jeśli ktokolwiek może mi pokazać różniące się wykresy bilansów po dniach nawet o 0,01 kWh.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wszystko jest poprawnie, tylko wyjaśnienia kolorów przez @pzygmunt nie są poprawne :P

Szare słupki pokazują energię pobraną z sieci (wysokość słupka "na plusie") i energię oddaną do sieci (słupek "na minusie") - te wartości zmieniają się w zależności od tego, czy używasz bilansu arytmetycznego czy wektorowego.

Natomiast zielony/czerwony wykres to różnica między energią pobraną a oddaną. Niezależnie od rodzaju bilansowania, różnica zawsze wyjdzie taka sama.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

klew pisze: wt lis 02, 2021 1:11 pm Wszystko jest poprawnie, tylko wyjaśnienia kolorów przez @pzygmunt nie są poprawne :P

Szare słupki pokazują energię pobraną z sieci (wysokość słupka "na plusie") i energię oddaną do sieci (słupek "na minusie") - te wartości zmieniają się w zależności od tego, czy używasz bilansu arytmetycznego czy wektorowego.

Natomiast zielony/czerwony wykres to różnica między energią pobraną a oddaną. Niezależnie od rodzaju bilansowania, różnica zawsze wyjdzie taka sama.

No i faktycznie zgadza się, widzę na grafice że słupki lekko się różnią.
Ale muszę przyznać że taka forma obrazowania wyników nie jest zbyt szczęśliwa , nie mogę odczytać z obu wykresów innej wartości niż tylko różnica pobrane - wysłane, może było by lepiej jakby pokazywała się wartość adekwatna do części słupka na wykresie.
Nie mniej BARDZO BARDZO dziękuję za wyjaśnienie.
Gdybym zastosował w myśleniu prawo zachowania energii mógłbym dojść szybciej do tych samych wniosków :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”