ZAMEL MEW-01

longer86
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 01, 2021 12:31 pm

pzygmunt pisze: ndz sie 01, 2021 12:38 pm Zacznij od aktualizacji MEW-a do wersji 2.8.20.
Wyślij mi na priv-a email abym mógł udostępnić Ci aktualizację.
Dzięki, zaktualizowane. Dam znać za jakiś czas czy wszystko OK.
ZbignieM
Posty: 21
Rejestracja: pt wrz 04, 2020 6:40 am

I jak, wszystko OK? , co daje nieoficjalna wersja ? Są duże zmiany ja obecnie posiadam ver. 2.7.17
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

2.8.24 jest oficjalna
longer86
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 01, 2021 12:31 pm

ZbignieM pisze: śr sie 25, 2021 11:59 am I jak, wszystko OK? , co daje nieoficjalna wersja ? Są duże zmiany ja obecnie posiadam ver. 2.7.17
U mnie na oryginalnym SW (nie pamiętam jaka ver. ale urządzenie kupione w sierpniu) był problem w postaci gubienia danych na wykresie. Po aktualizacji do 2.8.20 miesiąc temu nie zauważyłem takiej sytuacji.
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Mam pytanie na temat prawidłowości podłączenia MEW-01
Moc czynna nocą na wszystkich fazach jest na plusie, więc rozumiem że przekładniki są prawidłowo zamontowane (w prawidłowych kierunkach). Jak również prawidłowe jest podłączenie i na prawidłowe przewody założone są przekładniki (V1 <-> I1, V2 <-> I2, V3 <-> I3).
A ciekawy jest parametru "Kąt fazowy", nie jestem elektrykiem więc nie wiem czy na jednej fazie wartości na minus a na dwóch pozostałych na plus są prawidłowe :)
faza1.jpg
faza1.jpg (32.14 KiB) Przejrzano 1054 razy
faza2.jpg
faza2.jpg (34.38 KiB) Przejrzano 1054 razy
faza3.jpg
faza3.jpg (32.38 KiB) Przejrzano 1054 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bigthomas pisze: wt wrz 21, 2021 3:05 pm Mam pytanie na temat prawidłowości podłączenia MEW-01
Kąt zależy od urządzeń podłączonych do faz. To jest kąt przesunięcia fazowego między napięciem a prądem (albo na odwrót ;) ).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kotbury
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 4:16 am

Tak dla potomnych...
U mnie naliczanie od początku było nie halo, Faza S i T - pomimo braku na nich odbiorników - miały przy produkcji ok 200W różnicy - faza T wskazywała sporo większą produkcję od fazy S (falownik przemaglowałem i aplikacją i netem - produkował symetrycznie), faza R - główna zasilająca całą drobnicę w domu - wykazywała także sporo za bogate zużycie.
Oprócz tego przekładnik na fazie T musiałem podłączyć odwrotnie, gdyż plusował na produkcji.
Z racji podejrzeń o jego sprawność - wymieniłem ten przekładnik na drugą sztukę. To samo.
Zacząłem podejrzewać niesprawność samego MEWa, ale najpierw GRUNTOWNIE przejrzałem podłączenia w rozdzielnicy .
Okazało się że chłopcy elektrycy zamienili przy wymianie licznika kable na wyjściu od niego (czego nie było na pierwszy rzut oka widać - kable szły b. blisko siebie) - i w rezultacie miałem zamienione przewody faz S i T. Jako że przekładniki - z racji malizny miejsca mam założone przed licznikiem a kable fazowe MEVa po -pomiary szły w maliny (a przy tym MEV pozornie w miarę poprawnie wskazywał i to mnie zmyliło).
Teraz pokazuje z dokladnością - 0.15 kWh na dobę (podobnie w obie strony) w porównaniu do licznika PGE - MEV nalicza minimalnie więcej (albo PGE mniej....) ale taka dokładność jest jak najbardziej akceptowalna.
Wszystkie przekładniki założone z taka samą biegunowością i w tym samym kierunku.
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2021 4:45 am przez kotbury, łącznie zmieniany 2 razy.
dkmlodydk@onet.eu
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:29 pm

Cześć stałem się posiadaczem mew 01 i zastanawiam się czy może mieć miejsce taka sytuacja, tzn 1 podłączenie wykonałem według instrukcji z wszystkimi pomiarami multimetrem fazy i przewody według schematu, no ale było to w dzień i mam PV więc nie mogłem za bardzo zweryfikować poprawności montażu. Gdy przyszedł wieczór okazało się że na fazie 2 i 3 mam wskazanie minusowe.... Pomyślałem że pomyliłem kierunki montażu przekładek, rano dziś skontrolowałem wszystkie kierunki przekładek i były we właściwej pozycji, ale dla weryfikacji zmieniłem obruciłem na fazie 2 i 3 i teraz na fazie 1 mam strzałką w kierunku źrudła poboru energi a na 2 i 3 w kierunku licznika. Ku mojemu zaskoczeniu od rana do teraz wskazania wydają się być prawidłowe... Czy jest realne aby fabryka pomyliła przewody w przekładkach mewki??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odwróć przekładniki na tych dwóch fazach.
dkmlodydk@onet.eu
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:29 pm

A co z pomiarem ujemnym energi czynnej gdy nie produkuje pv??
Wcześniej jak pisałem wszystkie 3 przekładki były strzałką w kierunku źrudła poboru i energia czynna była na fazie 2i3 wieczorem na minusie. A teraz jest na +. O co chodzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”