ZAMEL MEW-01

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Coś jest nie tak podłączone. Przeglądnij wszystko jeszcze raz.
dkmlodydk@onet.eu
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 14, 2020 1:29 pm

Dziwna sprawa, zamieniłem miejscami przekładki z 2 na 3 fazę i na odwrót ale nie tylko na przewodach ale i miejscami w mewie s1 s2. I wskazania są prawidłowe, tak sądzę...
Jkon
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 30, 2021 5:01 am

Dzień dobry, czy wg tego schematu będzie dobrze wszystko podłączone? Pozdrawiam

Obrazek
Jkon
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 30, 2021 5:01 am

pzygmunt pisze: pn paź 11, 2021 10:21 am viewtopic.php?f=23&t=8692
Czytałem ten temat jak również inne, ale zrobiłem dodatkowo swój schemat żeby się upewnić czy dokładnie tak ma to wyglądać. Czy mógłby się Pan odnieść do mojego schematu, tzn czy tak to ma wyglądać czy inaczej, co zmienić. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja bym zamontował jeszcze główny wyłącznik przed MEW-em (za licznikiem ZE).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

MEW-01 powinien być zabezpieczony osobnym wyłącznikiem nadprądowym.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

3 x B6A czy 1 x B6A na L1?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jkon
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 30, 2021 5:01 am

Problem jest u mnie tego typu ze elektryk który robił całą rozdzielnice chyba nie do końca poprawnie to uczynił. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, elektrykiem nie jestem. Pierwszy wyłącznik nadprądowy (jak na przedstawionym schemacie) za licznikiem to B25, i wydaje mi się że on powinien być niezależny pod tym względem że po jego wyłączeniu, odcina prąd w całym gospodarstwie. Czyli za nim powinien być kolejny od którego dopiero byłyby odprowadzane obiegi 3-fazowe i 1-fazowe. Wtedy podpinając się do tego wyłącznika z MEW-01 jestem w stanie umieścić sondy na 3 fazach.

A w tym momencie wygląda to tak że w wyłączniku nadprądowym pierwszym za licznikiem (B25) od dołu wchodzą 3 fazy od licznika, od dołu wychodzą 3 fazy do innych wyłączników, i od góry rozdzielane fazy wychodzą do innych wyłączników. Czyli wyłączając ten wyłącznik nie zanika prąd w całym gospodarstwie, nadal jest tam gdzie wychodzą fazy od dołu z wyłącznika nadprądowego.

No i dlatego zrobiłem taki schemat czyli podpinam się na linii Licznik - Wyłącznik nadprądowy bo jestem w stanie złapać 3 fazy idące na całe gospodarstwo.

Czyli powinienem dołożyć wyłącznik nadprądowy który byłby również wyłącznikiem głównym w mojej rozdzielnicy (wyłączał by prąd w całym gospodarstwie) i przy nim mógłbym założyć MEW-01.

Proszę o opinie czy dobrze rozumuje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MEW-a możesz zasilić z dowolnego zabezpieczonego miejsca byleby fazy zasilające pokrywały się z fazami mierzonymi. Oznacza to, że możesz wpiąć się w jakiś "bezpiecznik" gdzieś "niżej". Nim mniejszy tym lepiej. Zbyt duży nie zadziała. Przekładniki możesz założyć "wyżej".

Czyli przekładniki możesz zapiąć tuż przy liczniku ZE, a zasilanie poszukaj sobie gdzieś za jakimś małym S-em.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”