SBW-01 - automatyczne zamykanie bramy garażowej

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Sprawdź jeszcze zacisk 30 (to co wyżej pisał @Lector). Jeśli to działa zgodnie z opisem to będzie zdecydowanie lepiej.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
mkuziel
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 14, 2021 1:04 pm

Robert Błaszczak pisze: pn paź 18, 2021 9:46 am Sprawdź jeszcze zacisk 30 (to co wyżej pisał @Lector). Jeśli to działa zgodnie z opisem to będzie zdecydowanie lepiej.
Funkcja zegara spoko, poniżej jej opis ale ze względy wpięcia tam modułu SOS dla karetek jego funkcja musi zostać jako funkcja otwiera tylko.

Zostaje wpięcie się pod fotokomórki, lub wpięcie Supli pod PIN 30 otwórz zamiast pod PP ten krokowy i np. w czasie planowanego działania harmonogramu podawanie co jakiś czas sygnału na przekaźnik otwórz... tylko jak długo wytrzyma przekaźnik :)

Jaka jest logika działania harmonogramów? Czy przed wywołaniem funkcji sprawdzają one stan bramy?


Wybiera rodzaj wejścia OTWIERA PIN30
On: Wejście OTWIERA dla funkcji ZEGARA.
Stosowany do podłączeń do komutatora czasowego dla otwierania/zamykania. (Styk ZAMKNIĘTY- brama otwarta, Styk otwarty, funkcjonowanie normalne).
Off: Wejście OTWIERA dla funkcji OTWIERA.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdza
mkuziel
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 14, 2021 1:04 pm

Czy jest możliwość ustawić SBW-02 aby załączył przekaźnik na określony czas np. 2h, chodzi o wykorzystanie go jako licznika czasowego?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej możliwości
mkuziel
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 14, 2021 1:04 pm

Czy jest inny przekaźnik SUPLA Wifi który ogarnie załączenie na 2-3h i harmonogramy?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Opisz co chcesz dokładnie osiągnąć.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1393
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ROW-01 ale on jest zasilany z 230V.
I tak brama ma już podejście, więc prąd by był ;)
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
mkuziel
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 14, 2021 1:04 pm

pzygmunt pisze: śr paź 20, 2021 7:04 pm Opisz co chcesz dokładnie osiągnąć.
Chcę za pomocą SBW-02 ogarnąć otwieranie bramy dla ~ 60 osób z osiedla z harmonogramami, w określonych godzinach kedy brama ma być otwarta. Automatyka bramy ma wejścia krokowe i wejście OPEN oraz CLOSE oddzielnie. Nie chcę wpinać SBW-02 pod wejście krokowe bo jak ludzie zaczną otwierać i zamykać to zrobić się problem. Samozamykanie początkowo myślałem ustawić za pomocą SUPLA ale widzę że to może być problem i wszyscy sugerują ustawić to w automatyce bramy.

SBW-02 podepnę pod wejście OPEN (nie będę je ustawiał jako licznik czasowy bo nie ma opcji załączenia przekaźnika np. na 2h kiedy brama ma być otwarta, ustawię jako normalne wejście open). Piloty i Supla będą tylko otwierać bramę, samozamykanie będzie działać z poziomu automatyki bramy, ustawię to np. na 185 sekund. W harmonogramie SBW-02 ustawię tryb tygodniowy i np. ustawię żeby SBW-02 podawał sygnał na OPEN co 3 minuty (180 sekund, 5 sekund szybciej od zadziałania funkcji autozamykania, sygnał ten zresetuje czas samozamykania bramy na kolejne 185 sekund) Takie cykle powtórzę do momentu osiągnięcia określonego czasu kiedy brama ma być otwarta. Nie wiem jak z żywotnością samego przekaźnik, tych impulsów będzie dużo. Dodatkowo do wejścia OPEN podłącze sygnał z modułu SOS dla pojazdów uprzywilejowanycb i wszystko powinno działać.

No chyba że jest inny sposób. Fajnie jakby SBW-02 miał opcję ustawienia przekaźnik na jakiś dłuższy impuls np 2h zamiast pojedynczego impulsu, chociaż wszystko wskazuje że to co opisałem zadziała, sprawdzę to w następnym tygodniu i dam znać.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wejście OPEN działa impulsowo i dodatkowo trzyma otwartą bramę jak jest zwarte ? Wygląda na to, że chcesz aby brama była otwarta zawsze przez określony czas. Dodatkowo otwierana pilotem lub z Supli na chwilę poza tym czasem ?

Jeśli tak to dodaj tam po prostu jakiś zegar lub ROW-01, który w określonych godzinach będzie miał zwarty przekaźnik.
Ewentualnie możesz użyć do tego drugi kanał dla którego mogę ręcznie spróbować ustawić 7200 sek. Problem tylko taki, że jak się SBW zrestartuje to nie utrzyma przekaźnika.

Nie pamiętam czy klikanie przekaźnikiem zapisuje coś do FALSH. Jeśli tak to szybko zajedziesz pamięć i moduł padnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”