Zmieniający się samoczynnie status SRW-01

Sterownik rolet
WitoldM
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 11:56 am

Cześć,
Zacząłem przygodę z Supla od podłączenia sterowników rolet SRW-01. Dwa z czterech działają ok, ale pozostałe dwa zaraz po fizycznym pdpieciu do istalacji co kilka sekund samoczynnie zmieniają status?! Tj. dioda albo gaśnie albo miga jak w trybie konfiguracji albo świeci ciągle.
Pomocy, o co chodzi?
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Masz dobry zasięg WIFI ? i bardziej szczegółowo opisz jak i co miga .
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
WitoldM
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 11:56 am

Zasięg WI-FI jest doskonały. Zmienia się sygnalizacja diody na sterowniku SRW-01. Po podpięciu do instalacji domyślnie dioda przy, której jest opis" ststus" powinna migać co wg instrukcji jest sygnałem, że SRW-01 jest gotowy do konfiguracji. W moim przypadku, zaraz po wpięciu dioda przez chwile szybko miga następnie świecie ciągle, a następnie gaśnie. Te cykle się powtarzają w kółko co kilka kilkanaście sekund.
Reset przyciskiem nic nie zmienia. Jestem pewien, że podłączyłem przewody poprawnie bo dwa SRW-01 już pracują poprawnie. Problem mam z pozostałymi dwoma, które zachowują się jak w powyższym opisie.
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

WitoldM pisze: ndz paź 17, 2021 12:28 pm Zasięg WI-FI jest doskonały. Zmienia się sygnalizacja diody na sterowniku SRW-01. Po podpięciu do instalacji domyślnie dioda przy, której jest opis" ststus" powinna migać co wg instrukcji jest sygnałem, że SRW-01 jest gotowy do konfiguracji. W moim przypadku, zaraz po wpięciu dioda przez chwile szybko miga następnie świecie ciągle, a następnie gaśnie. Te cykle się powtarzają w kółko co kilka kilkanaście sekund.
Reset przyciskiem nic nie zmienia. Jestem pewien, że podłączyłem przewody poprawnie bo dwa SRW-01 już pracują poprawnie. Problem mam z pozostałymi dwoma, które zachowują się jak w powyższym opisie.
Czyli rozumiem że te sterowniki masz jeszcze nie skonfigurowane ? podłącz do zasilania poczekaj aż wszystko się unormuje naciśni przycisk config przez 5 sekund wtedy dioda powinna szybko migać a jednocześnie sterownik powinien zacząć rozgłaszać własną sieć wifi o nazwie SRW-01xxxxxx połącz się z tą siecią wejdź w przeglądarkę wpisz adres 192.168.4.1 i powinieneś zobaczyć ustawienia sterownika. Tam wpisz nazwę sieci i hasło zaznacz też przy okazji aktualizacje softu na YES i daj zapisz a następnie wiśni jeszcze raz krótko config(sterownik powinien się zresetować i połączyć, wtedy dioda będzie świeciła non stop.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź czy w pobliżu nie masz jakiegoś routera Tenda. Może u sąsiada.
WitoldM
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 11:56 am

Dwa sterowniki są skonfigurowane i pracują z aplikacją bez problemu mogę strować roletami itd. Przy dodawaniu kolejnych SRW-01 sprawa się skomplikowała. Nie znam się na tym wystrczająco dobrze, ale dla mnie to te dwa pozostałe, które staram się dodać do systemu, są uszkodzone/niesprawne. Zadzwonię jeszcze do pomocy technicznej supla...

PS. Przeglądarka nic nie znajduje sieci, którą tworzy nowy moduł SRW-01
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

WitoldM pisze: ndz paź 17, 2021 1:09 pm Dwa sterowniki są skonfigurowane i pracują z aplikacją bez problemu mogę strować roletami itd. Przy dodawaniu kolejnych SRW-01 sprawa się skomplikowała. Nie znam się na tym wystrczająco dobrze, ale dla mnie to te dwa pozostałe, które staram się dodać do systemu, są uszkodzone/niesprawne. Zadzwonię jeszcze do pomocy technicznej supla...

PS. Przeglądarka nic nie znajduje sieci, którą tworzy nowy moduł SRW-01
Komputerem bądź telefonem połącz się z siecią nadawana przez SRW a dopiero później wchodź w przeglądarkę
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
WitoldM
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 11:56 am

Sieć tworzona przez SRW widoczna jest tylko przez chwilę tj. tą chwilę kiedy dioda szybko pulsuje. Po chwili następuje przełączenie SRW w inny status tj dioda świeci lub gaśnie i sieć przestaje być widoczna, a połączenie z siecią nie jest możliwe. Jako amator myślę, że nowy moduł SRW zakupiony i teoretycznie gotowy do instalacji nie powinien się tak zachowywać.

Odpuszczam już sobie i dziękuję za próby pomocy!
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Jaki masz router ???
WitoldM
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 11:56 am

FunBox 3.0 od Orange'a
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”