Licznik wody MBUS

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Robert Błaszczak pisze: pt maja 07, 2021 5:20 pm Właśnie czekam na dostawę do paczkomatu. Jest przesyłka w Zielonej Górze, ale pewnie paczkomat zajęty :cry:
A tak przy okazji dziś dzwonili do mnie od Was z Policji... i może za dwa tygodnie się tam wybiorę :mrgreen: :lol:
bo jak nie to będą smutni latem : :mrgreen: :mrgreen:
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Daj znać jak będziesz przyjeżdżał. Jak na dwa dni to musowo na jakiś browar się umówimy :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Robert Błaszczak pisze: pt maja 07, 2021 5:28 pm Daj znać jak będziesz przyjeżdżał. Jak na dwa dni to musowo na jakiś browar się umówimy :)
raczej nie ma takiej opcji :( za dużo roboty mam ... ale dam znać

PS. A jak już od nich wyjadę to są zawsze szczęśliwi :lol: :lol:
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Nie no Chłopaki to trzeba wypić za zdrowie Wasze i Supli !!
.
!
IMG_20210507_193520.gif
IMG_20210507_193520.gif (403.32 KiB) Przejrzano 1561 razy
.
Screenshot_20210507-194250_SUPLA .jpg
Screenshot_20210507-194250_SUPLA .jpg (213.76 KiB) Przejrzano 1560 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

@pzygmunt, @Robert Błaszczak, @Beku
Tak właśnie wymyśliłem prostą rzecz: Jak umieszczę obraz karty SD do RPI gdzie by tylko trzeba było zmodyfikować prostymi poleceniami przez PUTTY (nano EDIT plik conf) plik gdzie jest logowanie do naszej sieci wifi, ID czujników SAPEL, MAC ADR czujników XIAOMI to chyba było by też łatwiej korzystać z poradnika Roberta do Czujników Xiaomi, aktualizacji SVD made in @Beku i obecnej opcji czytania Wodomierzy Sapel przez tuner DVBT ! :D :)
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musiałbyś przygotować obraz z wersji sprzed podstawowej inicjacji i sprzed rozszerzenia volumenu.
Najlepiej wrzucić czystego raspbiana na kartę SD. Nie uruchamiać jej tylko podmontować volumen i umieścić jakiś skrypt
instalacyjny, który przy pierwszym uruchomieniu wszystko zainstaluje i skonfiguruje.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: pt maja 07, 2021 6:31 pm Musiałbyś przygotować obraz z wersji sprzed podstawowej inicjacji i sprzed rozszerzenia volumenu.
Najlepiej wrzucić czystego raspbiana na kartę SD. Nie uruchamiać jej tylko podmontować volumen i umieścić jakiś skrypt
instalacyjny, który przy pierwszym uruchomieniu wszystko zainstaluje i skonfiguruje.
Przemku czy Ty wiesz , że Linuxa to ja poznałem właśnie od momentu powstania wer SDV Xiaomi . Spędziłem 6 dni na taką pierdołę z tymi licznikami wody przez dvbt, z która każdy obeznany gość z LNX robi w ciągu 15 minut...ale dałem rade .
Daleka mi droga do takiej wersji.

Edit: chociaż jak może poczytam to qby uzupełnić/utworzyć pliki z tego co jest w tym "automatycznym pliku konfiguracji...." . To pewnie taki odpowiednik pliku *.bat w win
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

No to staraj się to zbudować na jak najmniejszej karcie SD tak aby ktoś nie miał problemu z tym, że wrzuci na kartę o mniejszej pojemności niż volumin.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: pt maja 07, 2021 7:00 pm No to staraj się to zbudować na jak najmniejszej karcie SD tak aby ktoś nie miał problemu z tym, że wrzuci na kartę o mniejszej pojemności niż volumin.
właśnie zauwazżyłem robiąc obraz mojej 32 GB :). Nie ważne czy tam coś jest to obraz waży prawie tyle. Zrobię jak najmniejszy .. mam 8GB mam nadzieję, że znajdę u nas w firmie coś mniejszego...
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz pracować z kartą nawet 128GB tylko utworzony volumin powinien być w miarę mały np 6GB.
Następnie robiąc obraz karty nie robisz obrazu całej karty tylko określasz rozmiar z małym marginesem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”