Rolety - sterowanie

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W nowej wersji oprogramowania będzie wprowadzone pełne zamykanie/otwieranie rolet.
Zastanawiałem się jak połączyć dotychczasową funkcjonalność z nową.
Pomysł jest taki - na przykładzie przycisku "zasłoń" (analogicznie odsłoń).

Krótkie dotknięcie przycisku rozpoczęcie pełnego zamykania
Przytrzymanie przycisku - rozpoczęcie zamykania (lub kontynuowanie jeżeli już trwa) i jeżeli będzie przytrzymany dłużej niż 1 sek. to jego puszczenie - zatrzyma zamykanie.

(celowo nie ma trybu: krótkie dotknięcie - rozpoczęcie zamykania, kolejne krótkie zatrzymanie, ponieważ system nie wie co się aktualnie z roletą dzieje)

Czyli aby zatrzymać pełne zamykanie rolety trzeba będzie przytrzymać przez 1 sek. przycisk i go puścić.

Minus jest taki, że precyzyjnie nie ustawimy sobie rolety jeżeli mamy ją na widoku (tzn ustawimy ale trzeba opóźnienie 1 sek doliczyć i będzie to niewygodne) dlatego pomyślałem, że dwukrotne szybkie dotknięcie ikony symbolizującej roletę włączy/wyłączy tryb pełnego zamknięcia tak aby przyciski działały jak poprzednio. Zmieni się wtedy troche ikonka (jeszcze nie wiem jak) i przyciski będą działać jak dawniej lub po nowemu.

Co o tym sądzicie ?
jaros
Posty: 102
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 12:00 pm

Właśnie zaczynam obmyslać koncepcję sterowania roletami za pomoca Supli i przełączników naściennych,z rozmów z moimi klientami wynika że nie koniecznie zależy im na rozszerzaniu funkcjonalności,a raczej na niezawodności i prostocie obsługi.
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

pzygmunt pisze: pt mar 10, 2017 5:00 pm dlatego pomyślałem, że dwukrotne szybkie dotknięcie ikony symbolizującej roletę włączy/wyłączy tryb pełnego zamknięcia tak aby przyciski działały jak poprzednio. Zmieni się wtedy troche ikonka (jeszcze nie wiem jak) i przyciski będą działać jak dawniej lub po nowemu.

Co o tym sądzicie ?
Jestem za takim rozwiazaniem. A co z opcja zamkniecia/otwarcia na np.50% bedzie takie rozwiazanie czy trzeba patrzyć na rolete i czekac jak bedzie w połowie to wtedy ja zatrzymać?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeżeli określi się precyzyjnie czas pełnego zamknięcia/otwarcia rolety to będzie można wprowadzić taką funkcję.
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

zastanawia mnie taka sytuacja
otworzyłem sobie roletę do połowy a może mniej więcej do połowy i chce zamknąć/otworzyć
naciskam pełne zamknięcie/otworzyć i co się dziej ....???
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

No i zamyka :)
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

pzygmunt pisze: pn mar 13, 2017 9:03 am Jeżeli określi się precyzyjnie czas pełnego zamknięcia/otwarcia rolety to będzie można wprowadzić taką funkcję.
Patrzac po moich roletach zawsze zamykaja sie i otwieraja w takim samym czasie wiec nie bedzie to trudne ja bym byl jak najbardziej za wprowadzeniem tej funcjonalnosci
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A może slider do przeciągania paluchem?
Załączniki
shutter-slider.png
shutter-slider.png (3.44 KiB) Przejrzano 16597 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Średnio z prostego powodu.
Aby otworzyć na x% trzeba najpierw zamknąć lub otworzyć na 100%. Czyli jak użytkownik wybierze 50% to program musi:

1. Uruchomić pełne zamknięcie (nie wie gdzie jest obecnie roleta)
2. Uruchomić otwieranie przez 50% czasu
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Byłem ostatnio na targach inteligentnych domów w Warszawie. Wszyscy, których pytałam jak mają rozwiązane sterowanie roletami odpowiadali, że wyliczają czas od pełnego otwarcia do pełnego zamknięcia. Na tej podstawie liczą czas zamknięcia (lub otwarcia) do procentowego położenia rolety. Położenie jest zapamiętywane i układ wie gdzie jest roleta i wie ile czasu pozostało mu w daną stronę.

P.S.
@fracz podoba mi się ten slajder.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”