ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW RNW-01

Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Ale skoro przełącznik jest ok.
Napięcie ok
Prawdopodobieństwo, że dostałeś dwa uszkodzone moduły a nikt inny nie dostał niesprawnego.

Wszytsko to wskazuje na jakiś probkem z zasilaniem. Więc wszyscy tutaj strzelamy w ciemno trochę ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Dla testów przepiąłem u siebie na sterowanie przez L. Od 2,5 godziny podłączony i nie ma problemu. Działa sterowanie każdym z 4 kanałów. Zostawiam na razie tak podłączone i zobaczę jak się zachowa po dłuższym czasie.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

A jakie kable masz w tym mieszkaniu?
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Blok oddany do użytku na początku tego roku, więc w 100% miedź, przekrój obstawiam 2,5mm² jeśli chodzi o gniazdka.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Lector pisze: wt paź 26, 2021 2:04 pm Akcja dla in1 i in3 włącz lampkę, dla in2 i in4 wyłącz.
A może tu jest jakiś problem.
In1 i In3 włączasz tą samą lampę.
In2 i In4 wyłączasz tą samą lampę.

Spróbuj do każdego In, przypisać inny moduł.
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

and111 pisze: wt paź 26, 2021 8:07 pm Dla testów przepiąłem u siebie na sterowanie przez L. Od 2,5 godziny podłączony i nie ma problemu. Działa sterowanie każdym z 4 kanałów. Zostawiam na razie tak podłączone i zobaczę jak się zachowa po dłuższym czasie.
Po nocy działa dalej. Każdy kanał reaguje i wykonuje przypisane akcje. U mnie sterowanie przez L nie powoduje zawieszania się kanałów w module.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Patryk pisze: wt paź 26, 2021 8:39 pm
Lector pisze: wt paź 26, 2021 2:04 pm Akcja dla in1 i in3 włącz lampkę, dla in2 i in4 wyłącz.
A może tu jest jakiś problem.
In1 i In3 włączasz tą samą lampę.
In2 i In4 wyłączasz tą samą lampę.

Spróbuj do każdego In, przypisać inny moduł.
Jak dla in3 i in4 nie było akcji to też nie działało.
Jak już pisałem, realizacja akcji to jedno, ale u mnie jest brak reakcji na fazę - co potwierdza problem z wejściem w tryb konfiguracji.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Wepnij pomiędzy N a zawieszające się wejście multimetr z ustawieniem pomiaru napięcia przemiennego i tak zostaw do czasu zawieszenia się wejścia. Sprawdź co wtedy pokazuje ci multimetr po naciśnięciu klawisza. Musimy w jakiś sposób wyeliminować potencjalnie możliwe uszkodzenia.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

A ja wykorzystałem RNW-01 całkowicie inaczej niż wszyscy :D
Testy jeszcze trwają, ale... to działa!!! :D :D :D

U mnie RNW-01 podłączyłem do centrali alarmowej ROPAM NeoGSM :mrgreen:
Z uwagi na to, że jest to moduł na 230V to wykorzystałem do tego celu moduł przekaźnikowy, którym steruję poprzez wyjścia z centrali alarmowej. Dalej steruję już z klików poszczególnego przekaźnika samym RNW-01 8-)
Centrala ma możliwość skonfigurowania poprzez różne zdarzenia logiki działania poszczególnych wyjść, także wielokliki też działają w zależności od zdarzeń. Dzięki tej konfiguracji zyskujemy, np. z czujki alarmowej czujkę do zapalanie światła, które już jest wywoływane poprzez AT.
W poniższym przykładzie wywołanie działa tak, że przy zazbrojeniu alarmu wszystkie rolety i światła gasną wykorzystując odpowiednie wywołanie AT.
Także system alarmowy zyskał nową właściwość, która z powodzeniem steruje urządzeniami SUPLA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Załączniki
diagram.png
diagram.png (72.21 KiB) Przejrzano 659 razy
Połączenie :P
Połączenie :P
rnw-01-alarm1.jpg (104.41 KiB) Przejrzano 668 razy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dziś zabrałem do pracy, ten sam rejon (Castorama przy rondzie na mojej mapie) i mam to samo.
In1 się zawiesza a po chwili in2.

Chciałem zabrać jeszcze do mnie na budowę, ale raczej to mija się z celem.
W czwartek jadę jeszcze do kolegi.
Po powrocie do domu wepnę się multimetrem i zobaczymy czy jakaś zmiana będzie.

Jak nie to pakuje zestaw tak jak mam połączone i wysyłam do Zamel.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”