ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW RNW-01

Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Lector pisze: czw paź 21, 2021 1:38 pm Po godzinie wszystko działa na N.

Powróciłem na L, zobaczymy czy coś się zmieni.
Mój egzemplarz żadnych problemów nie stwarza.
Co prawda z góry założyłem sterownie N, że niby bezpieczniej czy coś ale po Twoich przebojach na próbę przepnę to na L.
Zobzczymy czy ta przypadłość się powtórzy.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

No właśnie wg schematu z włącznika nie halo ale miernik został w firmie. 😞
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

QLQ pisze: czw paź 21, 2021 2:19 pm NIe wiem co źle robię ale : miałem pod ręką podwójny bistabilny włącznik. Pierwsza konfiguracja na wyjściu IN4:
Clip_12.jpg
.
I teraz jak włączę zapala lampę, wyłaczę gasi - tu ok ale jak kliknę on/of to po pierwsze lampa mignie , po drugie mam ustawione 2x a przedpokój zapala po 1x który to AT jest nieustawiony.
Czy coś źle robię

EDIT: Coś tu jest nie tak bo jak bawię się IN4 to zapala / gasi również na kanał na IN3 . I zamiast reagować po 2x ON/OFF to działa po 1x.
Zaraz przełączę na inne INx i zobaczę

EDIT 2: WINA WŁĄCZNIKA NIE TYLKO ŁĄCZY ALE JAK SĄ DWA PRZYCISKI WŁĄCZONE TO JEST MIĘDZY NIMI PRZEJŚCIE. No to jadę do C..my bo najbliżej
Nie używaj jednocześnie "wyłączenie"/"włączenie" oraz "przełącz X razy". Wyzwalacze "wyłączenie" i "włączenie" są uruchamiane zawsze po każdej zmianie stanu (niezależnie od detekcji wieloklików itp. Także będzie Ci migać światłem, gdy będziesz chciał zrobić "przełącz X razy".
W takiej sytuacji użyj "przełącz 1x" na przełączanie tej lampki zamiast "włącz", "wyłącz"
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

bulek68 pisze: czw paź 21, 2021 2:55 pm Mój egzemplarz żadnych problemów nie stwarza.
Co prawda z góry założyłem sterownie N, że niby bezpieczniej czy coś ale po Twoich przebojach na próbę przepnę to na L.
Zobzczymy czy ta przypadłość się powtórzy.
Mój egzemplarz dodał się ładnie przez aplikację, nie ma problemu z wifi. Tylko to sterowanie fazą.
No niestety po powrocie na sterowanie L problem wraca.
No też się ciekawie czy tylko ja tak mam.

Takie pytanie do Zamel czy kanały są jakoś połączone ( jakiś wspólny układ) że jest u mnie problem z in1 i in2, a nie na przykład in1 i in3?

Tak jak wcześniej pisałem, nawet jak zrobię sterowanie fazą i nie kliknę żadnego przycisku to i tak przestaje działać po kilku minutach. Czyli tak jakby stan wejść in1 i in2 był "wysoki" i nie reagował na fazę. Na każdym z inów neonówka lekko żarzy.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

U mnie (v2.8.34), czy to steruje "L", czy "N", żadne problemy na wył monostabilnym ( czasy odpowiednio 0,5 i 0,3 ) nie występują.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jak długo miałeś uruchomione na sterowaniu L?
Jak możesz pozostaw na 30-60 minut i zobacz po tym czasie.

U mnie zaraz po uruchomieniu też działa, ale przestaje (firmware ten sam).
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Testy trwają, problemów brak, podłączone pod L, ustawiłem różne akcję, raz on, raz off, raz przełącz. Grupy i pojedyńcze urządzenia. Aby testować to mogła również moja Żona, trzeba było rozpiskę dodać. Bo jak wiadomo, kobietki nasze pierdoły pamiętają latami a ważne techniczne rzeczy to każdego dnia jest nowość
Załączniki
IMG_20211021_193137246.jpg
IMG_20211021_193137246.jpg (2.79 MiB) Przejrzano 537 razy
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Gang pisze: czw paź 21, 2021 5:35 pm Testy trwają, problemów brak, podłączone pod L, ustawiłem różne akcję, raz on, raz off, raz przełącz. Grupy i pojedyńcze urządzenia. Aby testować to mogła również moja Żona, trzeba było rozpiskę dodać. Bo jak wiadomo, kobietki nasze pierdoły pamiętają latami a ważne techniczne rzeczy to każdego dnia jest nowość
Czapki z głów jeśli będziesz w stanie opanować ten schemat i używać tego intuicyjnie.
🤣😝
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Jasne, że nie będę tego używać, chociaż będę pamiętał.
Wszytsko przypisane dla testów ;)
Najważniejsze to X1 i przytrzymanie.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

klew pisze: pt paź 01, 2021 9:18 am Uzupełniając post @miroph, dodam, że wejścia w RNW-01 mogą być wyzwalane zarówno przez podanie L (230 V) jak i N.

Każde wejście można skonfigurować jako przycisk mono- lub bistabilny i do każdego jest dostępny zestaw wyzwalaczy:
Monostabilny:
- przytrzymanie
- wciśnięcie 1x - 5x

Bistabilny:
- załączenie (turn on) (wyzwalane zawsze przy załączeniu)
- wyłączenie (turn off) (wyzwalane zawsze przy wyłączeniu)
- przełączenie 1x - 5x

Także z 4 wejściami macie do dyspozycji nawet 24 akcje!

Moduł poza Suplą wspiera też lokalne MQTT oraz mechanizm discovery w Home Assistant.

Także "chętny na testy" to tylko jedna "akcja". Gdzie pozostałe 23? :P
Wydaje mi się że niektórzy mają problem bo źle ustawili w configu... (Ja popełniłem ten błąd... Bo za szybko chciałem :D)

Masz przycisk to wybierasz MONOSTABLE
Masz łącznik to wybierasz BISTABLE

Radzę wrócić do początku i:
- wyłączyć rejestrację urządzeń
- usunąć z chmury moduł
- ponownie wejść w tryb konfiguracji
- ustawić wszystko (jeszcze nie zapisywać i nie restartowac)
- włączyć rejestrację urządzeń
- w module wybrać zapis i restart

Teraz na nowo przypisać akcje ;)

Panowie dajcie znać czy pomogło?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”